Koronavirüs Günlüklerinde Ben de Varım

Koronavirüs Günlüklerinde Ben de Varım

Mart 26, 2020 0 Yazar: Konuk Yazar

Sayfanızda böyle bir başlık gördüm. Mutlu oldum  ve yazmadan edemedim. Ben de koronavirüs günlüklerinde yer almak istedim.

İlk Salgın Haberi ve Eve Dönüş

Öncelikle herkese merhabalar 🙂

Koronavirüs salgını sebebiyle dünya olarak yaşadığımız bu zor günleri umarım en yakın zamanda, en az kayıpla atlatırız diyerek günlüğüme başlamak istiyorum.

Ben üniversite öğrencisiyim ve yaklaşık ailemden 4 saatlik uzaklıkta okuyorum. Bir sabah yurtta arkadaşımla otururken bir anda haberlerde maalesef ki virüs nedeniyle okulların tatil olacağını duymamla evime gelmek için otobüs bileti aramam bir oldu. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi o anda tüm ulaşım firmalarının siteleri çöktü ve tüm öğrencileri olduğu gibi beni de bir telaş aldı. Acaba evime gidebilecek miydim? Ne zaman gidebilecektim?

Yaklaşık 2-3 saatlik bir uğraş sonucunda neyse ki biletimi almıştım ve ertesi gün evime gidecektim. Bilmiyordum ki asıl sorun evime gittikten sonra başlayacaktı. İlk günlerde her şey normal gözüküyordu. Gelir geçer diye düşünüyorduk ama gün geçtikte sosyal medyada olsun, televizyonda olsun gördüklerimizden, duyduklarımızdan sonra işin ciddiyetini kavramaya başladık.

Koronavirüs Karantinasında 12. Günüm

koronavirüs günlükleri, günlük, koronavirüs, koronavirüs salgını, evde kalmak

Bugün tam olarak benim evimdeki 12. Günüm.  Tabi ki bende herkes gibi bu durumdan hoşnut değilim. Fakat işlerin daha da kötüleşmemesi için, kendimiz ve etrafımızdaki insanlar için evde kalmak zorundayız. Aslında krizi fırsata dönüştürmeye ben çok inanırım. Bu evde geçen boş günlerimizi günlük hayatımızda vakit bulamadığımız şeyleri yaparak geçirebiliriz. Mesela herkesin kütüphanesinde alıp okumaya vakit bulamadığı kitapları vardır. Öğrenci olduğum için ilgimi daha çok çeken mesleki yeterlilikle ilgili veya yabancı dilimizi geliştirmek için online eğitimlerden yararlanılabilir. Evimizde veya bahçemizde aylardır yapılmayı beklenen işlerimizi halletmek için bundan daha güzel zaman olamaz.

Tabi ki bu evde olmanın en güzel yanlarından birisi de kuşkusuz ki digital yazarlar ekibinin de yazılarında bahsettiği gibi Netflixten izlemek istediğim ve vakit bulamadığım bir sürü dizi ve filmleri izleyebiliyor olmam.

İşte benim koronavirüs günlüğüm de böyle arkadaşlar. Kendinize iyi bakın, evde ve sağlıcakla kalın.

Yazan: Başak Mehmetoğlu – Üniversite Öğrencisi

0Shares