2018 Nissan Juke Test İncelemesi

2018 Nissan Juke Test İncelemesi

Mayıs 21, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Nissan’ın en küçük Crossover’ı olan 2018 model Juke ile karşınızdayız. Renault-Nissan iş birliğiyle üretilen 2018 Nissan Juke farklı görünümü ile bizi karşılıyor. Gelin birlikte Nissan Juke’a biraz daha yakından bakalım.

2018 Nissan Juke Dış Tasarım

Fransız-Japon ittifakının ortak platformu üzerinde üretilen Nissan Juke 4135 mm uzunluğunda, 1765 mm genişliğinde, 1570 mm yüksekliğinde ve 2530 mm dingil mesafesine sahip. Nissan Juke’a yandan baktığımızda ön taraf biraz daha uzun ve arkaya doğru devam eden tasarımda tipik bir Vosvos tasarımı söz konusu.

Nissan Juke 2018
Qashqai’den esinlenmiş ön ızgarası, önden arkaya doğru uzanan LED ön farları ile Nissan Juke karşınızda…

17” kapaklı Alüminyum alaşımlı jantlar, gövde rengi kapı kolları ve yan aynalara entegre edilmiş sinyal lambaları bulunmaktadır. Renault Clio’daki gibi arka kapı kolu kapının üst tarafına doğru konumlandırılmış ve normal arka kapı kollarının yerine arka kısımdan gelen ve arka çamurlukların devamı gibi görünen bir çizgi var. Bu tasarım çizgisi aynı şekilde ön çamurluk kısımlarında da var.

Kapıların olduğu kısım biraz daha göçük gibi durmuş. Ön tasarıma baktığımızda ise kaputun üstünden aşağı doğru uzanan bir far yapısı ve yuvarlak görünümlü sis farları, Qashqai’den esinlenmiş ince ön ızgarası ve Nissan logosu ile 2018 Nissan Juke sıradışı ve farkını koyan bir tasarıma sahip. Arka kısma geçtiğimizde arka camdan arka çamurluklara doğru uzanan J şeklindeki yeni arka stop lambaları ile 2018 Nissan Juke gayet şirin gözüküyor.

2018 Nissan Juke İç Tasarım

Nissan Juke İç Tasarım
Krom kapı kolları, motorsikletin yakıt deposundan ilham alınarak tasarlanan gümüş rengi ön konsol ve konforlu koltukları ile Nissan Juke…

Dış tasarımı olduğu kadar iç tasarımı da sportif. Ön konsolu tamamen bir motosikletin yakıt deposundan esinlenerek tasarlanmıştır. Ön konsolda oldukça rahat kullanımı olan ve sürüş sırasında dikkatinizi dağıtmayan 5.8” dokunmatik ekran bulunmakta. Bunların dışında vites topuzunun gerisinde ve kapılarda yer alan gözler de oldukça iyi.

2018 Nissan Juke, ön koltuklarda oturanlara cömert davrandığı gibi arka koltuklarda oturanlara maalesef davranamamış. Çünkü arka tarafa doğru inen eğim sebebiyle baş ve diz mesafesi yetersiz kalmış. Aslında bir aile arabasından ziyade genç ve bayan sürücülerin tercih ettiği bir araba 2018 Nissan Juke.

Nissan Juke Versiyonları ve Teknik Özellikleri

2018 Nissan Juke, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile şu versiyonlarla satın alınabilir:

 • Nissan Juke 1.2 DIG-T Benzin 115 HP Visia Manuel Şanzıman
 • Nissan Juke 1.5 DCI Dizel 110 HP Visia Manuel Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.6 CVT Benzin 117 HP Visia Otomatik Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.5 DCI Dizel 110 HP Tekna  Manuel Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.6 CVT Benzin 117 HP Tekna Otomatik Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.2 DIG-T Benzin 115 HP Skypack Manuel Şanzıman
 • Nissan Juke 1.5 DCI Dizel 110 HP Skypack Manuel Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.6 CVT Benzin 117 HP Skypack Otomatik Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.5 DCI Dizel 110 HP Special Edition Manuel Şanzıman 4×2
 • Nissan Juke 1.6 CVT Benzin 117 HP Special Edition Otomatik Şanzıman 4×2

Biz 2018 Nissan Juke 1.6 CVT Otomatik şanzımana sahip 117 HP Special Edition 4×2 ‘yi test ettik. Biraz da sizlere test aracımızın özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

 • Nissan Dinamik Kontrol Sistemi
 • Hız Sabitleyici(Cruise Control)
 • Hız Sınırlayıcı(Speed Limiter)
 • Panoramik Sunroof
 • Siyah Renk Tavan Döşeme
 • Krom İç Kapı Kolları

2018 Nissan Juke versiyonları, teknik özellikleri ve daha fazlası için Nissan Türkiye sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2018 Nissan Juke Sürüş Keyfi

Nissan Juke ile keyifli bir test sürüşü yaptık. Vites geçişleri oldukça iyi. Gaza biraz yüklendiğinizde ya da vites küçültüldüğünde artan motor sesinin kabine gelişi rahatsız edici değil. Yol tutuşu yüksek hızlarda azalmaktadır. 0-100 km hızlanma süresi 11,5 saniyedir. Fabrika verilerine göre yakıt tüketimi şehir içinde 8,3L/100 km, şehir dışında ise 5,2 litrelere kadar düşmektedir. Kullanımdan kullanıma yakıt tüketimi değiştirebilir. Bizim elde ettiğimiz yakıt tüketim değeri ise 9 litre civarındadır. Nissan Dinamik Kontrol Sistemi ile sport, normal ve eco modlarını sürüş sırasında tercih edebilirsiniz. Sport modda Nissan Juke agresif bir yapıya bürünmektedir. Eco modunda ise aracın verdiği tepkiler pasifleşmektedir.

Nissan Juke testimizin sonuna geldik. Nissan’ın genç üyesi Juke, tüm Nissan showroomlarında sizleri bekliyor. Nissan’ın heybetli SUV’si Yeni Nissan Navara ve en minik üyesi Yeni Nissan Micra test sürüşü yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Bir başka testimizde görüşmek üzere. Takipte kalın 🙂

0Shares