Kategori: Doğal Yaşam

Doğal yaşam kategorisi bizzat kendi tecrübe ve bilgilerimize dayanan organik ve doğal yaşama dair blog yazılarından oluşuyor. Şehir hayatından bunalıp daha rahat bir yaşama doğru radikal kararla yol alalı 15 yıl oldu. Otomobil gibi bir başka tutkumuz haline gelen köy hayatı bize çok şey kattı. Bu süreç içerisinde uygulayarak öğrendiğimiz ne varsa bu kategori içerisinde sizlerle paylaşıyoruz.

Doğal Yaşam Kategorisinde Neler Var?

Sağlıklı bir yaşam için ilk koşullardan biri de doğal beslenebilmekten geçiyor. Bunun için bahçesi olan doğada bir yaşam alanında ekip biçmek son dönemlerin popüler yaşam şekli haline geldi. Ama imkanı olmayanlar ve şehirde yaşam sürdürmek durumunda olanlar için de artık balkonlarda sebze meyve yetiştirmek hiç de zor değil.

Blog sitemizin doğal yaşam kategorisi bahçeden balkon ve teraslara organik ve doğal yöntemlerle sebze meyve yetiştirmenin püf noktalarıyla ilgili ipuçlarıyla dolu içeriklerden oluşuyor. Sadece bu kadar da değil. Çiçek yetiştirmeyi sevenler için bahçemizde ve balkonumuzda yetiştirdiğimiz çiçekler de iyi sonuç aldığımız tüm yöntemleri de bu bölümde sizlerle paylaşıyoruz.

Organik lezzetler ile zaman zaman verdiğimiz tarifler, bahçenizdeki ürünleri mutfağınızda nasıl değerlendirebileceğiniz üzerine faydalı bilgiler ve tarifler de doğal yaşam yazıları içerisinde sizi bekliyor.

Her şey Doğadan

Her şeyi en doğal nasıl elde edebiliriz? Köy hayatı içerisinde insan en çok kendine bu soruyu soruyor. Ev yapımı bitki ilaçları, doğal dezenfekte ürünleri gibi bulduğumuz her cevabı bu sayfalarda size aktarıyoruz.

Doğada yaşam giderek daha fazla gündem haline geliyor. Ancak gündeme dair farklı konularda da bilgi sahibi olmak için güncel yazılar kategorisi sizi bekliyor.

Salgın günlerinde biraz da ruha şifa diyerek açtığımız koronavirüs günlükleri kategorisinde ise sizler de bugünlere dair yaşadıklarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi daha yakından tanımak için biz kimiz sayfasına göz atabilir, dijital içerik yolculuğumuza dair merak ettiğiniz herhangi bir konu hakkında bize iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Mayıs 21, 2020 0

Biber Nasıl Yetiştirilir?

Yazar: digitalyazarlar

Yaz döneminde salatadan yemeklere lezzetiyle her yerde kullanılan biber nasıl yetiştirilir? Bahçede ve balkonda biber yetiştirmek için doğru yöntemleri kullanarak…

Mayıs 5, 2020 4

Salatalık Nasıl Yetiştirilir?

Yazar: digitalyazarlar

Salatalık doğru ipuçlarını uyguladığınızda yetiştirilmesi en kolay sebzelerdendir. Peki salatalık nasıl yetiştirilir? Kabakgiller sınıfına giren salatalık yerde kol atarak ilerleyen…

Nisan 25, 2020 2

Ramazan Pidesi Tarifi

Yazar: digitalyazarlar

Evde ramazan pidesi nasıl yapılır demeyin. Buyrun size birebir ölçüleriyle ramazan pidesi tarifi. Ramazan deyince kendine has kokusuyla sofraların vazgeçilmezi,…

Nisan 7, 2020 0

Yaz Çiçekleri Nelerdir?

Yazar: digitalyazarlar

Günümüz bahar, önümüz yaz. Nisan ortalarına yaklaşırken artık balkon ve bahçelerimizi yaz çiçekleri ile renklendirme ve doğadaki bahar coşkusuna evlerimizden…