Kategori: Otomobil

Otomobil Kategorimiz Hakkında

İki yol arkadaşı Digital Yazarlar olarak çıktığımız bu yolda büyük bir oluşum içine girdik. Otomobil, Güncel Yazılar ve Doğal Yaşam kategorilerimizde sizlere bilgilendirici ve faydalı dijital içerikler sunabilmek için buradayız.

Ayrıca tüm dünyaca içine düştüğümüz salgın ve buna bağlı değişen hayatlarımıza dair oluşturduğumuz Koronavirüs Günlükleri , aynı zamanda siz okurlarımızın da konuk yazar olarak yer aldığı bir bölüm.

Doğayı, doğal olarak yaşamayı, yeni yerler keşfetmeyi sevdiğimiz gibi otomobillerle de haşır neşir olmayı seviyor ve otomobil kullanmaktan haz duyuyoruz. Küçüklüğümüzde oyuncaklarımız arasında erkekler için arabalar ağırlıklıydı. Bundan dolayı da her erkek için araba, kaç yaşında olursa olsun vazgeçilmez bir tutkudur.

Geçmişten Günümüze Otomobil

Otomobillerin biraz daha geçmişine gidecek olursak; tekerleğin icadı ile başlayan bir serüven söz konusu. İnsanlığın ortaya çıktığı zamanlarda insanların ihtiyaçlarını gidermek için kullandığı at, eşek gibi hayvanların varlığı yadsınamazdı. Fakat gelişmek de önemliydi. İnsanoğlu her şeyin çözümünü mutlaka bulabilen bir varlıktır. Taş devri zamanında insanlar kestikleri ağaç kütüğünün yuvarlanabildiğini fark ederek tekerlek oluşturmuşlar ve tahtadan araba yaparak hayvanların arkasına bağlamışlardır.
Zaman geçtikçe, bir şeyler öğrenmeye başladıkça insanlar hep bu öğrendiklerinin üzerine koyarak motorsuz arabalar üretmeye başlamışlar. Bunun paralelinde teknoloji sürekli artmaya başlamış ve yeni yeni icatlar ortaya çıkmaya başlamışken otomobili oluşturan mekanik aksamlar ortaya çıkmış. Otomobillere buhar kazanları ve motorlar eklenerek gelişim hızlanmaya başlamıştır. Daha sonra benzinli ve dizel otomobiller ortaya çıkarak günümüze kadar gelmiş. Yapay zeka ve otonom sistemin keşfedilmesi sonucunda Volvo, Ford, Tesla, Google gibi şirketler yarı otonom ve tam otonom sistemli araçlar üretmişlerdir. Hala da bu konuda çalışmalar devam etmektedir.

Otomobil Kategorimizin Amacı

Biz Kimiz bölümünde belirttiğimiz gibi otomobil özel ilgi alanlarımızdan biri. Bu kategorimizde amacımız, Otomobil devlerinin birbirinden güzel otomobillerini detaylı bir şekilde inceleyerek ve test ederek mekanik aksamlarından sürüş deneyimine kadar siz okuyucularımızı ve otomobil severleri blog yazıları ile bilgilendirmek olacaktır. Otomobillerle ilgili merak ettiğiniz ya da yazmamızı istediğiniz konular için İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Haziran 19, 2020 0

En İyi Spor Araba Markaları

Yazar: digitalyazarlar

Spor araba hız tutkunlarının hayalidir. Motor performanslarıyla otomobil tutkunlarını kendine aşık eden spor otomobiller günümüzde ergonomiden taviz vermiyor. Son teknolojilerin…