Salgın Sonrası Araç Kiralama Nasıl Yapılmalı?

Salgın Sonrası Araç Kiralama Nasıl Yapılmalı?

Haziran 8, 2020 0 Yazar: digitalyazarlar

Koronavirüs ile ilgili ülkemizde başlayan tedbirli normal yaşam kapsamında hareketlenen sektörlerden bir tanesi de araç kiralama alalında yaşanıyor. Salgın sonrası araç kiralama döneminde dikkat edilmesi gereken detaylar da elbette her sektörde olduğu gibi değişime uğruyor. Kontrollü sosyal hayat döneminde en önemli iki nokta maske takmak ve sosyal mesafeyi korumak olunca özel araçlarla yolculuk yapmak biraz daha koruyucu olarak gözüküyor. Herkes bütçesine ya da ihtiyaç durumuna göre otomobil piyasasında farklı tercihlere yöneliyor.

araç kiralama

Bu seçeneklerden bir tanesi de araç kiralama. Ancak bu dönemde araç kiralamak için dikkat edilmesi gereken detaylar neler? Konuyu bu işi profesyonel olarak yapan bir isimle görüşerek size en doğru bilgileri vermek istedik. Yıllardır bu sektörde profesyonel hizmet veren Vahit Oto Kiralama ile salgın sonrası araç kiralama hakkındaki detayları konuştuk. Araç kiralarken güvenliğiniz ve sağlığınız için nelere dikkat etmelisiniz? Yazının devamında 🙂

Salgın Sonrası Araç Kiralama (Röportaj)

Araç kiralama piyasasında salgın sonrası nasıl bir hareketlenme oldu?

Salgının başlamasıyla ülkemiz ve tüm dünya ülkelerinin almış olduğu önlemlerle birlikte araç kiralama firması olarak biz de zor aşamalardan geçtik.

Salgın sonrası özellikle şehirlerarası yolların ulaşıma açılmasıyla birlikte kiralık araçlarımıza çok yoğun bir talep var. Özellikle salgına bağlı olarak toplu taşımadan ziyade özel araçların daha izole bulunması sebebiyle ekstra bir yoğunluk yaşıyoruz. Buna bağlı olarak mevcut araçlarımız bu ilgiyi karşılamadığı için biz de yeni araç alımını başlattık.

Salgın öncesi döneme göre insanların beklenti ve taleplerinde değişim var mı? Bu durum ne yönde değişti? (Araçların temizliği ile ilgili size sorular geliyor mu?)

Esasen salgın öncesinde de aracın temizliği konusunda biz her zaman titiz davranmışızdır. Buradaki beklenti aracın iç ve dış temizliğinin yapılmış olmasıdır. Elbette salgın sonrası her ortamda olduğu gibi araçlar içinde hijyenik koşulların sağlanması önemli bir ayrıntı haline geldi. Hem bizim açımızdan hem de müşterilerimizin beklentisi açısından değişen en önemli koşul bu. En sık sorulan sorunun ve hatta ilk sorulan detayların başında aracın dezenfekte edilip edilmediğinin geldiğini söyleyebilirim.

Hizmet olarak salgın sonrası yaptığınız değişimler nelerdir?

Vahit Oto Kiralama olarak salgın öncesinde de araçlarımızı müşterilerimize her daim temiz olarak teslim etmekteydik. Temiz ve aynı zamanda düzenli olarak bakımları yapılmış bir şekilde. Belirli bir kalitede hizmet vermek, müşterilerimizin güvenliğini ve konforunu sağlamak bizim için her zaman önemli bir detaydır. Her yıl araçlarımızı yenileyerek belirli bir standardı korumaya özen gösteririz.

araç temizliği, oto temizliği

Elbette salgın sonrasında da bu bilinçle hareket ediyoruz. Araçlarımız müşterilerimize teslim edilmeden önce mutlaka dezenfekte ediliyor. Aynı şekilde müşterimizden teslim aldığımız anda da araçlarımız yine dezenfekte ediliyor. Sadece araçlarımız değil, aynı titizliği ofisimizde de gösteriyoruz. Hem kendi sağlığımız hem de müşterilerimizin sağlığı için tüm prosedürleri yerine getirmeye özen gösteriyoruz.

Sizce bu dönemde araç kiralayacak olanlar özellikle hijyen açısından nelere dikkat etmelidir?

Araç kiralama yapmadan önce araçların bakımlarının ne zaman yapıldığı ile ilgili bilgi sahibi olmak önemli. Özellikle bu dönem klima bakımının yapılıp yapılmadığı sorulmalı. Araçların iç ve dış yıkanıp yıkanmadığı, bu genel temizlik sonrası dezenfektan uygulanıp uygulanmadığı mutlaka firma yetkilisine sorulmalıdır.

Kiralık Araç Talepleri Salgın Sonrası Artıyor

kiralık araç, araç kiralamak

Vahit Bey ile yaptığımız online röportajda kendisinden aldığımız bilgiler ışığında koronavirüs salgınından sonra kiralık araç taleplerinde artış olduğunu öğrendik. Bu durum biraz daha tedbirli olmak isteyenlerin kısa vadede değerlendirdikleri bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ancak nasıl ki evlerimizde ve özel araçlarımızda dahi farklı hijyen koşullarına dikkat ediyorsak ikinci el araç kiralarken de firmaların bu konudaki çalışmalarını da dikkate almamız gerekiyor. Vahit Oto Kiralama’ya salgın sonrası araç kiralama ile ilgili bizlere verdikleri bilgiler için teşekkür ediyoruz. Ayrıca otomobillerde virüs temizliği yazımıza da göz atarak özel araçlarınızda güvenli hijyen koşullarını nasıl sağlamanız gerektiğine dair fikir edinebilirsiniz. Sağlıklı günlerde görüşmek ümidiyle.

0Shares