Peugeot 2008 İnceleme Yorumu

Peugeot 2008 İnceleme Yorumu

Mayıs 7, 2020 0 Yazar: digitalyazarlar

Yeni Peugeot 2008 Türkiye’ye ne zaman gelecek diye sabırsızlıkla beklerken 2020 yılının Ocak ayında nihayet satışa sunuldu. Henüz satışa sunulmadan önce lansmanına katıldığımız Peugeot 2008 2020 versiyonunda tasarımsal olarak oldukça iddialı. Ayrıca günümüzün teknolojisine uyum sağlamasının yanı sıra segmentindeki Nissan Juke ve diğer markaların SUV’lerine taş çıkaracak güçte bir otomobil olan Peugeot 2008 inceleme yorumuna detaylarıyla devam edelim.

peugeot 2008

Peugeot ailesinin SUV’lerinin bir büyüğü olan Yeni Peugeot 3008 ile oldukça benzer olan Yeni Peugeot 2008 Peugeot’nun yeni nesil otomobillerinde kullandığı i-Cockpit teknolojisi ile segmentinde lider olmaya adaylığa erişmiş durumda. Bunun yanı sıra yolcu güvenliği ve sürüşten yolcuya kadar olan konforu da önemsediğini söylemek mümkün. Aynı zamanda en üst donanımı Gt-Line’da bulunan Peugeot Drive Asist Plus ile kullanıcılar yarı otonom sürüşü deneyimleyebiliyor. Yeni nesil teknolojilerle donatılmış Peugeot 2008 için ön siparişe açıldığı andan ülkemizde satışa sunulmaya başlandığı ana kadar yok satan bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Peugeot 2008 ile ilgili genel bilgi sonrasında gelelim Yeni Peugeot 2008’in tasarımına.

Yeni Peugeot 2008 İnceleme: Tasarım

Yeni Peugeot 2008, ilk defa Yeni Peugeot 508 tasarımında kullanılan “aslan pençesi”  detaylı far grubuyla aslında ne kadar özgün bir tasarıma sahip olduğunu açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor. Keskin ve net çizgilerin hakim olduğu Peugeot 2008, selefine göre daha estetik ve atletik bir görünümle boy gösteriyor. Ön far grubunda yer alan aslan pençesi detayı arka far grubunda da net bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda gece sürüşlerinde LED far grubundan ortaya çıkan ışık hüzmeleri hipnoz etkisi yaratan ilgi çekici görüntüler ortaya çıkarıyor. Bunun yanı sıra Yeni 2008’in tanıtıldığı turuncu gövde ve siyah tavan rengi de otomobilde sofistike görünüm yaratan detaylardan bir tanesi.

peugeot 2008, yeni 2008 lansman rengi

Peugeot 2008 iç tasarım olarak da farkını ortaya koyuyor. Geniş yaşam alanına sahip iç mekan konfor bakımından yeterli derecede tatmin ediyor. İç tasarımı biraz daha detaylandıracak olursak; teknolojinin ön planda oluşu ve malzeme kalitesi kendini belli ettiğini söyleyebilmek mümkün 3D i-Cockpit teknolojisinin getirdiği yenilikler kapsamında göstergenin dijital olmasının yanında otomobil ile ilgili veriler üç boyutlu grafik ve şekillerle sürücüye aktarılıyor. Ayrıca göstergenin direksiyon üzerine entegre edilmesi sürüş sırasında dikkatleri bozmuyor. Direksiyonun altıgen şeklinde tasarlanmış olması otomobile daha fazla hâkim olmanızı sağlıyor.

peugeot 2008 iç tasarım

Ön konsolun sade tasarlanmış ve karbondan yapılmış olması cezbeden bir başka detay. Ön konsola konumlandırılan 7” Kapasitif Dokunmatik Ekran kullanım bakımından sürüş sırasında da dikkati dağıtmıyor. Yani aslında iç mekandaki teknoloji bütünü sürücü ve yolcuların güvenliğini önemsiyor diyebiliriz. Joystick görünümdeki vites yapısı da i-Cockpit teknolojisinin bir parçası olup ilgi çeken tasarıma sahip. Ayrıca kablosuz şarj sistemi sayesinde şarjım bitti derdine son veriliyor. Şarj sisteminin bulunduğu alana şarja ihtiyaç duymadığınız zamanlarda telefonunuzu da koyabiliyorsunuz. Peugeot’nun yeni nesil otomobillerinden alışık olduğumuz piyano tipi tuşlar ise iç tasarıma şıklık kazandırıyor. Parçalı deri kumaşa sahip arka ve ön koltuklar yolculuğu daha keyifli ve konforlu hale getiriyor.

Peugeot 2008 Özellikleri

Peugeot 2008 özellikleri donanımına göre standart ve opsiyonel şekilde değişkenlik gösteriyor. Active, Allure ve Gt-Line olmak üzere 3 farklı donanımda satın alınabiliyor. Yeni Peugeot 2008 Allure donanımına ve 1.2 PureTech benzinli motora sahip 130 Hp’lik test aracımızın özellikleri şunlardır:

  • Kablosuz Şarj Sistemi
  • LED Sinyalli Aynalar
  • Eco LED Farlar
  • 3 Farklı Görünümlü Geri Görüş Kamerası
  • Tam Otomatik Klima
  • Elektrokrom Dikiz Aynası
  • Metalure Ön Tampon ve Kapı Alt Kaplamaları
  • 17” SALAMANCA Alüminyum Alaşımlı Jantlar

Test aracımızın donanımına ait özellikler bu şekilde. Gelişmiş bu özelliklere göre Peugeot 2008 fiyat bakımından da beklenen düzeyde. Peugeot 2008 özellikleri ve fiyat için detaylı bilgiyi yetkili bayilerden ve Peugeot web sitesinden öğrenebilirsiniz dedikten sonra Peugeot 2008 inceleme yazımıza sürüş ile devam edelim.

Yeni Peugeot 2008 Sürüş

yeni peugeot 2008 sürüş

Peugeot 2008 benzinli ve turbo beslemeli motoru ve seri vites geçişleriyle birlikte atik bir şekilde ivmelenme gösteriyor. 0’dan 100’e 9,1 saniyede çıkabilen yeni 2008 yakıt bakımından da oldukça ekonomik olup şehir dışı 4,0 L ve şehir içi 5,3 L yakıt tüketimi sergiliyor. Arazi şartlarında kullanma imkanımız olmasa da çukurlu yollarda Pseudo MacPherson ön ve burulma kirişli arka süspansiyonları ile yeni 2008 rahat bir şekilde ilerleyebiliyor.

Sürüş sırasında EAT 8 otomatik şanzımanının verdiği tepkilerin daha fazlasını direksiyon yanlarındaki Quickshift teknolojisine sahip vites kulakçıklarıyla da sağlamak mümkün. Üç farklı moda sahip Yeni Peugeot 2008 hava ve yol koşullarına bağlı olarak her şartta karakteristik özelliklerini ortaya koyuyor.

Yeni Peugeot 2008 ile ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar. Peugeot 2008 lansman ve diğer yazılarımız için otomobil kategorimize göz atabilirsiniz. Yeni testler için takipte kalın. Hep birlikte sağlıklı günlere kavuşmak dileğiyle.

0Shares