Ford Ranger Wildtrak 2019: Güçlü ve Çekici

Ford Ranger Wildtrak 2019: Güçlü ve Çekici

Eylül 10, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Çıktığı zamandan bu yana en başından beri takip ettiğim ve hoşuma giden bir SUV ve pick-up olan Ford Ranger Wildtrak 2019 ile nihayet tanıştım. Ford Ranger Wildtrak 2019’a doğru yaklaşırken bile heyecandan elim ayağım titremişse böylesine devasa bir boyut ve çekiciliğe sahip bir pick-up’ı görünce kim heyecanlanmaz ki? Ford markasını oldum olası sevdiğim için küçüklüğümde bile ralli yarışlarına giderdim. 37. Ford Otosan Kocaeli Rallisi yazısını da okuyabilirsiniz. Ford Ranger ile yaşadığım inanılmaz bir deneyimin iç yüzünü sizler için paylaşıyorum.

Ford Ranger Wildtrak 2019 Dış Tasarım

Önce Ranger’ın etrafında bir döndüm. Sonra “vaaayyy beee” dedim içimden. Gerçekten kusursuz bir dış tasarıma sahip Ranger. Ön taraftan baktığımızda, kaslı bir yapı, LED ön farlar ve altıgen şeklindeki ızgarada bulunan krom iki şerit ve Ford amblemi göze çarpan ilk detaylardan.  

Yeniden tasarlanmış ön tampon pick-up’a agresif bir görünüm katmış. Yan tarafta test aracımız için özel yapılmış olan siyah renkli ön ve arka çamurluklar, kapı kolları ve bel altlarının yanında özel tasarım jantlar Ranger’ı daha kişiye özel hale getiriyor. Bu güçlü SUV’a daha sportif bir hava katmak isteyenler için ek aksesuarların kullanılabiliyor olması otomobil tutkunları için Ford, oldukça cazip bir seçenek sunuyor.

Arka görünüme geçtiğimizde dikdörtgen yapıdaki stop far grubu, dev bir Ranger yazısı ve krom yapılı arka tampon karşılıyor. Arka kasayı tercihinize ve zevkinize göre sürgülü bir kapak şeklinde ya da kasayı tamamen kapattırıp kabin şekline dönüştürerek de kullanabiliyorsunuz. Bence sürgülü kapak ve tamamen açık olduğunda daha şık ve sempatik duruyor.

Ford Ranger Wildtrak 2019
Ford Ranger Wildtrak 2019 macera tutkunlarını bekliyor…

Yük taşımak ve arazi alanlarda kullanmanın aksine Ford Ranger Wildtrak 2019 aynı zamanda bir aile arabası olarak da kullanılabiliyor. Bunun yanında Ranger’ın son halindeki yüksekliği eski modellerine göre daha fazla.

Ford Ranger Wildtrak 2019 İç Tasarım

Ford Ranger Wildtrak 2019
İç kabinin genişliği daha araca binmeden bile ferahlık hissi veriyor…

Ford işçiliği ve kalitesini iç tasarımda da görmek mümkün. Oldukça sade iç tasarımı ferahlığı ve konforu ön plana çıkarıyor. Ön konsolun her iki yanında bulunan hava filtresinin ortasına yerleştirilen 8” dokunmatik ekranla Apple Car Play ve Android uyumlu eğlence ve araç bilgisini içeren sistemleri kontrol etmek mümkün.

Ayrıca SYNC 3 teknolojisi ile de Ranger’a sesli komut vererek bu kontrolleri sağlayabilirsiniz. SYNC 3 teknolojisindeki bir diğer önemli ve hayat kurtarıcı detay: herhangi bir kaza anında Ranger, Acil Yardım Servisleri’ne ulaşarak sizin için yardım isteyebiliyor. Özel eşyalarınızı koymak için bulunan kolçaklar yeterli derecede bulunuyor. Çift bölgeli klima sayesinde kendi kısmınızdaki sıcaklığı istediğiniz seviyeye getirebiliyorsunuz. Arka tarafta oturan yolcu için baş ve diz mesafesi oldukça geniş. Geniş ve ferah iç tasarım herkes için rahat bir yolculuk sağlıyor.

Ford Ranger 2019 Versiyonları ve Özellikleri

Ford Ranger’ın 2019 modelinde 2.2 ve 3.2 litrelik versiyonlar tamamen ortadan kalktı ve 2.0 litrelik EcoBlue dizel motorlar devreye girdi.  Ford Ranger, XLT ve Wildtrack versiyonlarına sahip. Bizim test aracımız Ford Ranger Wildtrack idi. 170 ve 213 PS güçlerindeki bu iki donanımda 4×2 ve 4×4 ile manuel ve 10 ileri otomatik şanzıman bulunuyor. Ranger’ın 10 ileri otomatik şanzımanı 2019 modelde ilk defa ortaya çıktı. Ford Ranger Wildtrack 2019 modeldeki başlıca özellikler şunlardır:

  • Çarpışma Önleyici Sistem
  • SYNC 3 Teknolojisi
  • 8 Modlu Arazi Yönetim Sistemi
  • Kör Nokta Uyarısı
  • Yaya Tespit Sistemi

Ford Ranger Wildtrak 2019 Sürüş Deneyimi

Ford Ranger’ı arazi şartlarında kullanmayı çok isterdik. Ranger’la uzun uzadıya bir test sürüşü gerçekleştiremesem de kısa süren testte bile Ranger, arazi performansı hakkında ne kadar iyi olduğunu ön görebilmemizi sağladı. 8,3 lt/100 km yakıt tüketimine sahip Ford Ranger Wildtrak, 7 km hızda 80 cm su derinliğinde rahatça hareket edebiliyor. Ford Ranger size “mekanın sahibi” olduğunu hissettirircesine yolda hakimiyeti sağlatıyor. Aynı heybetliliği Ford Kuga aracında da görebilmek mümkün. Yolculuğunuz sırasında bavullarınızı ve çantalarınızı arka kasaya koyarak kalabalık bir aile dahi olsanız rahatlığın ve konforun tadına varabiliyorsunuz. Ford Ranger Wildtrak 2019, bir aile aracı ve ticari araç olmanın ötesinde aynı zamanda kamp tutkunlarının da tercihlerinden biri oluyor.

Güç, heybet ve asalet… Kuşkusuz, Ranger’ı tanımlayan üç kelime. Yeni testler için görüşmek dileğiyle…

1Shares