Yeni Volkswagen Passat B8 Kasası İle Karşımızda!

Yeni Volkswagen Passat B8 Kasası İle Karşımızda!

Nisan 26, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Merhabalar, Cuma gününün test konusu Yeni Volkswagen Passat B8 olacaktır. Volkswagenin gözdesi Passat, D segmentindeki en çok tercih edilen araç ve segmentteki diğer otomobillere taş çıkarıyor. VW Passat’ı sizler için test ettik, inceledik ve yazdık.

Yeni Volkswagen Passat Yeniden Tasarlanmış Kasasıyla Büyüleyici

Yeni Volkswagen Passat, Volkswagen, VW
Geliştirilmiş LED high farları ve arkadan öne uzanan sportif omuz çizgisiyle Yeni Passat…

Yeni ultra uzun aks mesafesi  ve arka stop lambalarından ön kapılara kadar sportif omuz çizgilere sahip olan Yeni VW Passat çok iyi bir dış tasarıma sahip.  LED ön farlar, krom ön ızgara ve dev VW logosu bir bütünlük içinde kendini göstermiş. 17” Dartford Alüminyum alaşımlı jantlar da cabası. Ayrıca geceleri farlar açıkken direksiyonu sola ya da sağa çevirdiğinizde ön farların altındaki far lambasının da o yönde yandığını göreceksiniz. Yeni Volkswagen Passat , arka görünüşte dikdörtgen bir hatta sahip. LED arka stop lambaları da önceki modeline göre daha ince bir yapıya sahip. LED arka ve ön lambalar gece sürüşünde sizlere aydınlatma olarak iyi olduğunu gösteriyor.

Yeni Volkswagen Passat İç Tasarımı

Yeni Volkswagen Passat, Passat, VW, Volkswagen
Volkswagen Passat, oldukça ferah ve geniş bir iç tasarıma sahip.

İç tasarıma baktığımızda dikkat çeken şey ön havalandırma ızgarasının boydan boya tek çizgi halinde uzanması ve ön konsola monte edilen analog saattir. Bunlar kesinlikle muhteşem detaylar. Çok ince düşünülmüş. Polo’da ve Golf’te bulunan altı düz direksiyon yapısı Passat’ta da yer alıyor. Sürüş esnasında isteğinize göre farklı modlarda digital gösterge seçebiliyorsunuz. Ayrıca yolda giderken navigasyonu açtığınızda önünüzdeki digital göstergede rahatlıkla görebileceksiniz.  Elinizin altında olan 8” dokunmatik ekranla Yeni Volkswagen Passat ile ilgili yakıt tüketimi, lastik basıncı gibi özellikleri görmenizin yanı sıra eğlencenin de tadına varabilirsiniz. Vitesin arkasında yer alan özel eşyalarınızı koymak için kullanılan gözler gayet yeterli bir alana sahip. Ön ve arka koltuklarda baş ve diz mesafesi oldukça geniş.

Yeni VW Passat Hangi Versiyonlara Sahip? Özellikleri Nelerdir?

Yeni Volkswagen Passat ; Trendline, Impression, Comfortline ve Highline versiyonlarıyla satın alınabilir. Biz sizler için Yeni Volkswagen Passat Highline ‘ı test ettik. İşte özellikleri :

 • LED “High” Stop Lambaları
 • Geri Görüş Kamerası “Rear Assist”
 • LED “High” Ön Farlar
 • Elektrikli ayarlanabilir ve hafızalı ön koltuklar
 • 18” Dartford Alüminyum alaşımlı jantlar
 • DYNAUDIO ® Confidence Ses Sistemi
 • 3 Bölgeli Tam Otomatik Klima “Klimatronik”
 • Traffic Jam Assist (Trafikte Sürüş Asistanı)
 • Discover Pro Radyo Navigasyon Sistemi
 • Composition Media Bilgi ve Eğlence Sistemi
 • Ön Bölge Asistanı (Front Assist)

Yeni Volkswagen Passat Sürüş Deneyimi

Yeni Volkswagen Passat ile muhteşem bir sürüş keyfi yaşadık. Passat’ı enine boyuna detaylı bir şekilde inceleme fırsatım oldu. Passat’ın içine geçtiğimde konforu tam anlamıyla hissedebildim. Motor sesinin kabine rahatsız edici bir şekilde gelmemesi büyük bir artı. Yeni VW Passat ile çukurlardan ya da tümseklerden geçtiğimde hiçbir sarsıntı hissetmedim. Yolda da adeta süzülür gibiydi. Yakıt tüketimi şehir içinde 4,7-4,9 lt civarında bir değer elde edilir iken şehir dışında bu değer 3,8-4,0 lt civarında olmaktadır. Performanslı bir kullanıma göre yakıt tüketim değeri değişebilir. 0-100 km’de hızlanma değeri 8,7 saniyedir.

Yeni Volkswagen Passat ,iç ve dış tasarım ve sürüş bakımından benden geçerli not aldı. Mükemmel işçilik, mükemmel tasarım. Bizim söyleyeceklerimiz bu kadar. Yeni VW Passat ile Yeni Volvo S90 karşılaştırma yazımızı okumak için bağlantıdan yazımıza gidebilirsiniz. Yeni testler için otomobil kategorimizi takipte kalın. Keyifli okumalar…

0Shares