Hyundai i20 2017 Style: Bir Şehir Efsanesi

Hyundai i20 2017 Style: Bir Şehir Efsanesi

Eylül 6, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize merhaba otomobil severler. Hyundai serisinden Accent Blue, Kona ve Tucson sonrasında 4. otomobil Hyundai i20 2017 Style ile karşınızdayız. Baştan aşağı bir evrim geçiren Hyundai i20, konfordan eğlenceye her türlü hissi size tattırıyor. Koreli üretici Hyundai, ürettiği araçlarda sürüş ve rahatlık bakımından kendini bir adım öne çıkarmayı başarıyor. Bize de Hyundai ailesinin en küçük üyesi i20’yi her yönüyle enine boyuna incelemek kalıyor.

Hyundai i20 2017 Style Dış Tasarım

Hyundai i20 dış tasarım
Hyundai i20’nin albenili dış görüntüsü…

Hyundai i20 ön taraftan vahşi ve albenili görünüyor. Bunun yanı sıra altıgen ızgarası, LED ön ve sis farları; bağlılığı ve memnuniyeti ifade eden Hyundai amblemi ise tartışmasız bir şekilde ailenin en küçük üyesi de olsa gözdesi olduğunu gösteriyor. Yan tarafa geçtiğimizde Hyundai i20 Style, selefine göre bir hayli uzun, geniş ve alçak görünüyor. Gövde rengi aynaların üzerindeki sinyal lambaları çekiciliği ön plana çıkarıyor. İkinci nesil B segmentinde yer alan Hyundai i20, zarif görüntüsünün yanında estetik hatlarıyla boy göstererek segmentinin lideri olmayı hedefliyor.

Arka tasarımda ise C sütunundaki siyah kaplama ve arka farların hemen altında yer alan her iki difüzör  sportif görünüşün en büyük destekçisi oluyor. Arka LED entegre stop farlarıyla gece ve gündüz fark edilmemeniz imkansız.

Hyundai i20 2017 Style İç Tasarım

Hyundai i20 Style’ın iç görünümü sade olduğu kadar ferah aynı zamanda. Style paketi olması sebebiyle kullanımı kolay bir ön konsol ve eğlence sistemi ve manuel klima bulunmakta. Bunun yanı sıra yolculuk sırasında konforun ön planda olması için özel tasarlanan birbirinden farklı koltuk döşemeleri mevcut. Nazik direksiyon yapısı, analog ve dijital gösterge ekranları sayesinde aracınızdaki yakıt seviyesi, devir miktarı, yakıt alındıktan sonra gidilecek kilometre değeri, anlık ve ortalama yakıt tüketimi ve hız miktarını görebilmeniz mümkün. 

Hyundai i20
Hyundai i20’nin sade ve kullanışlı iç tasarımı sizi yormadan aradığınız konforu sağlıyor.

Fakat direksiyon üzerindeki ses açma kapama ve değiştirme düğmeleri bence biraz daha farklı tasarlanmalı. Bu tasarımına pek alışabildiğimi söyleyemem. Orta konsolda, ön konsolun altında ve kapı altlarındaki kolçaklar eşyalarınızı koymak için oldukça yeterli alana sahip. Müziğin sesini sonuna kadar açtığınızda 6 adet hoparlörden çıkan ses düzeyi fena sayılmaz.

Hyundai i20 2017 Hangi Versiyonlarıyla Satın Alınabilir ve Özellikleri Nelerdir?

Hyundai i20, sıralı tip çok nokta enjeksiyonlu ve direkt enjeksiyon turbo benzinli ve sabit basınçlı turbo dizel motor olmak üzere 4 farklı versiyonla satın alınabilir:

  • 1.0 T – GDI 120 PS Style, Jump ve Elite
  • 1.2 MPI 90 PS Style, Jump ve Elite
  • 1.4 MPI 100 PS Style, Jump
  • 1.4 CRDi 90 PS Style, Jump ve Elite

Bizim test aracımız 90 PS gücünde 1.4 MPI Style donanımlıydı. Style donanımındaki Hyundai i20 2017’nin başlıca özellikleri şunlardır:

  • Direksiyondan Kumandalı Müzik Sistemi
  • Elektrikli Ön ve Arka Camlar
  • Manuel Klima
  • Radyo ve MP3 Çalar
  • Sürücü Tarafı Tek Dokunuşlu Elektrikli Camlar

Hyundai i20 2017, Style donanımıyla sıradan ve sade bir tasarıma sahip olsa da sürüş kısmına geçtiğinizde o sıradanlığın aksine neler görüyorsunuz detaylar sürüş deneyiminde…

Hyundai i20 2017 Style Sürüş Deneyimi

Hyundai i20 2017 bana göre sürüş bakımından ihtiyaçları oldukça karşılıyor. Motoru oldukça sessiz çalışıyor. 4 ileri otomatik olması yerine bence 6 ileri otomatik olması daha iyi olurdu. Vites değişimleri 2000- 3000 devirleri arasında gerçekleşiyor. Bu da motorun biraz fazla bağırmasına sebep oluyor. Hyundai i20 2017 şehir içi 8,5 lt, şehir dışı 5,3 lt/100 km gibi fabrika verileri mevcut. Bu yakıt değerlerine göre Hyundai i20 2017’de kullanım bakımından yakıt tasarrufu sağlamanız mümkün.  Kullanımı çok keyifli ve konforlu bir otomobil Hyundai i20. Bu anlamda hem ekonomik hem konforlu araç isteyenler için Hyundai i20 sahiplerini bekliyor.

Yeni testlerde görüşmek dileğiyle, takipte kalın!

0Shares