Yeni Hyundai Tucson: Sınıfının En İyi SUV’u

Yeni Hyundai Tucson: Sınıfının En İyi SUV’u

Ağustos 30, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize merhaba otomobil severler. Yeni Hyundai Tucson ,uzun süreli test sürüşümüzün bugünkü konuğu. Hyundai’nin en çok tercih edilen ve beğenilen kompakt SUV’si Tucson, sınıfında bir adım önde olmayı hedefleyerek kendini güçlendirmeye devam ediyor. Sofistike tasarıma sahip Tucson’u dış tasarımından iç tasarıma detaylı bir şekilde inceleyelim.

Yeni Hyundai Tucson Dış Tasarım

hyundai tucson dış tasarım
Hyundai’nin yeni SUV’u Tucson, her detayıyla elegan ve modern bir dış görünüme sahip.

Ön tasarımdaki detaylara baktığımızda altıgen şeklindeki muhteşem tasarıma sahip Hyundai imzalı basamaklı ön ızgara, ön ızgaradan motor kapağına doğru kalkık halojen ön LED farları, iki kişinin karşılıklı tokalaştığını H harfinin müşteri ve şirket arasında köprü oluşturduğunu, birlik ve bağlılığı simgeleyen Hyundai amblemi ve alt yanlarda duran sis farları göze çarpıyor. Hyundai ambleminin bu anlamı belki de çoğu insanın bilmediği önemli bir detay.

Araca güçlü bir görünüm veren göz alıcı çamurlukları ve ikiz krom egzoz uçları dış tasarımda en küçük detayların bile atlanmadığını gösteriyor. Tavanda ön ve arka gövde boyunca uzanan gece ve gündüz yol boyunca gökyüzünü izleyebileceğiniz geniş bir sunroof bulunuyor.  Hyundai Tucson’un önden arkaya uzanan yan hatları ne kadar kaslı ve göz alan bir tasarıma sahip olduğunu göz önüne çıkarıyor. 19” alaşımlı jantlar ise dışarıdan bakan kişiye adeta hipnoz etkisi yaratıyor. Baştan sona yeniden tasarlanan arka LED stop far grubu gece sürüşlerinde kolayca fark edilmenizi sağlıyor.

Hyundai Tucson İç Tasarım

Hyundai Tucson’un iç tasarımına verilen önem konforu ve ferahlığı da ön plana çıkarıyor. Çok fonksiyonlu direksiyon ile aracınızı direksiyondan kumanda edebilirsiniz. Ön konsolun üst kısmında bulunan Apple Car Play ve Android destekli 8” dokunmatik ekran sürüş sırasında dikkatinizi hiçbir şekilde dağıtmadan aracınızla ilgili önemli bilgilerden tutun da navigasyona ve eğlence sistemine kadar her türlü imkânı sağlıyor.

Hyundai Tucson iç tasarım
Akıllı teknolojiler ve standartların üstünde kalite ve konfor bir arada…

Ayrıca 4,2” Renkli gösterge ekranından lastiklerinizin basıncını ve diğer bilgileri görebilmeniz mümkün. Kablosuz şarj özelliği sayesinde Tucson, aküdeki enerjiyi elektrik enerjisine çevirerek telefonunuzu şarj sorunundan kurtarıyor.  Drive modları ve arazi sürüş modunun haricinde elektronik park freninin yer aldığı düğmeler de iç dizayndaki bir başka detaylar olarak yer alıyor. Hyundai Tucson’un smart sistemleri paket özelliklerine göre değişiyor.Kapı içlerine ve vitesin gerisine konumlanan kolçaklar eşyalarınızı koymak için oldukça geniş bir yer tutuyor.  Geniş bagaj hacmi aracın en sevdiğim diğer özelliklerinden biri. Hyundai’nin iç tasarımdaki kullandığı malzemelerin kalitesi ve tartışmasız muhteşem işçiliği takdire şayan.

Yeni Hyundai Tucson Hangi Donanımlarla Satın Alınabilir ve Özellikleri Nelerdir?

Yeni Hyundai Tucson benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motorla satın alınabilir. Bunlar;

 • Hyundai Tucson 1.6 DOHC GDI 4×2 6 İleri Manuel Şanzıman
 • Hyundai Tucson 1.6 DOHC Turbo GDI 4×2 7 İleri Otomatik Şanzıman
 • Hyundai Tucson 1.6 DOHC Turbo GDI 4×4 7 İleri Otomatik Şanzıman
 • Hyundai Tucson 1.6 CRDi 4×2 6 İleri Manuel & 7 İleri Otomatik Şanzıman
 • Hyundai Tucson 1.6 CRDi 4×4 6 İleri Manuel & 7 İleri Otomatik Şanzıman

Bizim test aracımız 7 ileri otomatik şanzımana sahip 1.6 CRDi 4×2 Elite paketiydi. Bunun yanı sıra Style, Style Plus ve Elite Plus donanımları da bulunmaktadır. Test aracımızın başlıca özellikleri:

 • Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Çok Fonksiyonlu Direksiyon
 • Ön- Arka Koltuk Isıtma Sistemi
 • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
 • Geri Görüş Kamerası
 • Elektronik Çift Bölgeli Dijital Klima
 • Devrilme Önleyici Sistem (ROP)

Buna ek olarak Elite Plus donanımını tercih ettiğinizde Şeritte Kalma ve Şeritten Ayrılma Sistemlerini, Kör Nokta Uyarı Sistemini, Sürücü Dikkat Uyarısını, Ön Çarpışma Uyarı Sistemlerini, Dur- Kalk Özellikli Akıllı Hız Sabitleyicisini görebilmeniz mümkün.

Yeni Hyundai Tucson Sürüş Deneyimi

Yeni Hyundai Tucson her yönüyle dolu dolu ve tatminkâr bir kompakt SUV. Güçlü motorunun yanı sıra yakıt tüketimini önemli derecede düşüren 7 ileri otomatik şanzıman, vites geçişlerini hissettirmiyor. Bununla birlikte kabine ses geçirmiyor oluşu motorunun güçlü karakteristiğini gizliyor. Düz yoldan engebeli yola kadar her türlü yolda Tucson’u denedik. Hyundai Tucson, farklı zeminlere göre lastik basıncını kontrol edebiliyor. Sport ve Comfort sürüş modlarındaki performans etkilerine göre direksiyon sertleşiyor, gaz tepkileri değişebiliyor ve Tucson, yüksek devirlerdeki gücünü öne çıkarıyor. Engebeli yollarda aracın altını, sağını ya da solunu vurmamak amacıyla uyarı geliyor ve oluşabilecek hasarı ortadan kaldırıyor.  

Yeni Hyundai Tucson ile ilk tanışmamızda birbirimize hemen uyum sağlayabildik. Fakat birbirimizden kopamadığımız için Hyundai Fertan Plaza Satış Müdürü Sayın Erdal Yavaş ve Satış Danışmanı Ekrem Subaşı beyefendilere Tucson ile dolu dolu bir gün geçirmemizi sağladıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hyundai’ye ait Accent Blue, Kona ve i20 Style modellerinin test sürüş yorumları için otomobil kategorimize göz atabilirsiniz. Dört mevsim her yolda konfor ve güvenlik arayanlar için Hyundai Tucson ile kısa bir test sürüşüne çıkmalarını tavsiye ediyoruz. Yeni testlerde görüşmek dileğiyle…

2Shares