Yeni Nissan Navara : Hem SUV, Hem Pick-Up

Yeni Nissan Navara : Hem SUV, Hem Pick-Up

Mart 26, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize merhaba, bugünkü test konumuz Yeni Nissan Navara olacaktır. Uzun zamandan beri ülkemizde satışı olmayan bu pick-up 2017 yılından itibaren tekrar ülkemizde satışa sunuldu.1935 yılında Navara’nın ilk üretimi yapıldı ve günümüze kadar geldi. Nissan’ın pick-up sınıfında türünün ilk ve son örneği olan Navara’yı sizlerle birlikte dış tasarımından inceleyerek başlayalım.

Yeni Nissan Navara Dış Tasarım

Önden bakıldığında arkaya doğru uzayan far göz kamaştırıcı LED farları, krom kaplamalı panjuru, sis farları ve Nissan logosu ile gerçekten ben güçlüyüm diyen bir makine haline gelmiş. Arkaya doğru geçtiğimizde Yeni Nissan Navara, SUV görünümden sıyrılıp pick-up görünümüne geçmiş. Ayrıca eski kasasına göre de arka farları daha büyük ve dik konumlandırılmış.  1578 milimetrelik yükleme alanına ve 1 tonluk taşıma kapasitesine ve 18 inç jantlara sahip olan bu araç gayet çevik bir arazi aracı, SUV ve pick-up olmuş bence.

Hem SUV, hem pick-up Yeni Nissan Navara sizlerle…

Yeni Nissan Navara İç Tasarım

Yeni Nissan Navara’nın iç dizaynı bir önceki modeline göre daha şık ve teknolojik bir halde. Günümüz teknolojisinde artık yeni üretilen arabaların hepsinde neredeyse artık dokunmatik ekran mevcut. Nissan da bu gelişmeye uyum sağlamış ve Navara’ya konsola gömülü duran ve sürüş esnasında size zorluk çıkarmayan 7” bir dokunmatik ekran koymuş.

Bunun yanı sıra Nissan connect ile birlikte sosyal medyadan tutun da yolda giderken keyifle dinleyeceğiniz şarkılara kadar her şeyi görebilirsiniz. Sürüş sırasında önünüzdeki gelişmiş gösterge panelinden de anlık yakıt harcama durumunuz haricinde dokunmatik ekranda yansıtılan çalan müzik ismi ya da navigasyonla ilgili bir bilgiyi de görebilirsiniz. Ayrıca çift yönlü klimasıyla ön koltukta oturan her iki yolcu klimayı istediği gibi kendine göre ayarlayabilir.

Arka tarafta oturanlar için de havalandırma kanatları mevcut.  Bunların dışında 3 kollu direksiyon simidinden kontrol edilebilir fonksiyonlar da var. Müzik sesi açma-kapama, bluetooth bağlantısı sayesinde telefon çaldığında açma ya da kapama gibi…

yeni nissan navara, iç dizayn, test sürüşü
Nissan Navara’nın içi baştan aşağı teknoloji ile dizayn edilmiş…

Nissan Navara Versiyonları Ve Özellikleri

Yeni Nissan Navara’yı 4×2 ya da 4×4 şeklinde alabilirsiniz. Eğer 4×2 olarak alacaksanız Visia ve Tekna paketlerini, 4×4 alırsanız da Visia, Tekna ve Platinum paketlerinden birini ve kullanımınıza göre de şanzımanı 6 ileri manuel veya 7 ileri otomatik olarak tercih edebilirsiniz. Yeni Nissan Navara, 2.3 litrelik 190 HP gücünde çift turbo dizel motoruna ve yine aynı şekilde 2.3 litrelik 160 HP gücünde tek turbo dizel motoruna sahiptir. Yakıt tüketimi ise 6.4 lt/100 km civarındadır. Biz sizler için Yeni Nissan Navara Platinum’u test ettik. Dilerseniz biraz da sizlere Platinum paketin özelliklerinden bahsedeyim…

Yeni Nissan Navara Platinum

  • Çevre Görüş Sistemi
  • Deri ve Isıtmalı Ön Koltuklar
  • Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
  • Yokuş Kalkış ve İniş Sistemi
  • 4×4 Geçiş Düğmesi
  • Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı
  • Çift Salıncak Ön ve Multi-Link Arka Süspansiyonlar

Nissan Navara Test Sürüşü

Yeni Nissan Navara’yı test edeceğim için biraz heyecanlıydım. Çünkü merak ettiğim pick-up lardan bir tanesiydi. Dış ve iç tasarımı beni çok etkiledi. Özellikle iç tasarımı oldukça ferahtı bana göre. Nissan Navara ile arazide test sürüşü yapmayı çok isterdim fakat öyle bir alternatifim maalesef olmadı. Yokuş kalkış ve iniş sistemini deneme fırsatım oldu neyse ki 🙂 Vites geçişleri gayet sessizdi.

Kabine ses maalesef geliyor, o da güçlü motorundan kaynaklanıyor. Ama benim açımdan rahatsız edici bir ses değildi kesinlikle. Yakıt tüketimini şehir içinde 8.7 lt/100 km olarak gözlemledim.  Yeni Nissan Navara, şehir içinde ve arazide de hiçbir şekilde size pişmanlık hissettirmeyeceğini düşündüğüm bir pick-up.  İleriki zamanlarda Nissan Navara ile bir pick-up’ın karşılaştırma yazısını da sizlerle paylaşacağız. Hangi pick-up olduğu sürprizimiz olsun. Yeni testlerde görüşmek üzere, bizleri takipte kalın…

0Shares