Ford Kuga 1.5 TDCi Titanium Test İncelemesi

Ford Kuga 1.5 TDCi Titanium Test İncelemesi

Eylül 23, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Ford ailesinin sevilen üyesinden biri ve ayrıca test konuğumuz olan sportif SUV Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium ile yeniden merhaba. Yeni Ford Focus test yorumundan sonra Ford modellerinden ikinci otomobil olan ve dinamik sürüş keyfinin yanında konforu da bir arada tattıran Ford Kuga’yı iç tasarımdan dış tasarıma ve sürüşe kadar enine boyuna inceledikten sonra test sürüşündeki izlenimimi ve otomobilin mekanik özelliklerini sizlerle birlikte paylaşıyorum.

Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium Dış Tasarım

Ford Kuga’ya önden baktığımızda uçları dik ve ön çamurlukların üst kısmında kalan LED ön farlar, altıgen şeklindeki ön ızgarası ve Ford amblemi gibi dikkat çeken önemli detayları görüyoruz. Yeniden tasarlanmış ön panelin Ford Kuga’daki modernliği ve gösterişi ortaya çıkardığını söyleyebiliriz.

Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium
Dinamik ve atik Ford Kuga…

Yan profile geçtiğimizde ise ön çamurluktan arka farlara kadar ilerleyen şerit, Ford Kuga’yı sportif ve albenili gösteriyor. Karartılmış arka camları ve yan profile doğru keskin bir şekilde uzayan arka farları ile Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium, güçlü ve asi bir kimliğe bürünüyor. Üst kısımda bulunan tavan rayları ve 17 inç yıldız şeklindeki jantlar ise Kuga’nın şık detaylarından.

Ford Kuga arka profilde oldukça kaslı görünüyor. Arka kısımda arka stop farlarının selefine göre daha yatay olacak şekilde yenilendiğini görüyoruz. Bagaj kapağı kısmındaki spoiler görünümünü veren çıkıntı Ford amblemi ile hoş bir görüntü sunuyor. Ford Kuga dış tasarımda her türlü dikkatleri üzerine çekiyor!

Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium İç Tasarım

Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium İç Tasarım
Ergonomik iç dizaynı ile Ford Kuga’da kaliteli işçilik hakim.

Ford Kuga’nın iç tasarımı oldukça ferah ve sade görünüyor. Direksiyon yapısına dikkat ettiğimizde selefindeki tutuş rahatlığını veriyor ve direksiyon üzerindeki düğmelerin kullanımı bir o kadar rahat oluyor. Ön konsolda artık düğme yerine kullanırken zorlanmayacağınız ve sürüşü etkilemeyen daha büyük bir multimedya ekran görünüyor. Otomatik şanzıman olduğu halde manuel kullanım isteyenler için direksiyon arkasında iki adet kulakçıklar bulunuyor. Ford Kuga’da selefine göre artık elektronik park freni mevcut. Ferah iç kabinin ferah eşya gözlerine ise özel eşyalarınızı yer konusunda tereddüt etmeden rahatlıkla koyabilmeniz mümkün. Arka kısımda oturan biri de baş ve diz mesafesi bakımından zorluk çekmiyor.

Ford Kuga 1.5 TDCi Titanium Özellikleri

  • Şerit Takip Sistemi
  • Şehir İçi Aktif Fren Yardımcısı
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • Helezon Yay Yapısı ve Gazlı Amortisör Sistemi
  • Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
  • Deri Direksiyon Simidi
  • Otomatik Park Sistemi

test aracımızın başlıca özellikleridir. Bunun yanı sıra bir üst donanım olan ST – Line’da ise siyah renkli 19 inç jantlar, spor süspansiyonlar ve siyah ön panjur ile Ford Kuga’daki sportifliğin hâkimiyetini görebilmek mümkün.

Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium Sürüş Deneyimi

Ford Kuga yüksek karoseriyle sürüşte de cesur olmayı ve güvenilirliği aşılıyor. 120 HP gücündeki turbo dizel motoruyla Ford Kuga 1.5 TDCi Powershift Titanium, 1600 devir üstünde 320 Nm tork üretiyor. Powershift vites yapısı ile Ford Kuga,  alt devirlerden itibaren seri bir şekilde hızlanma ve vites geçişi gösteriyor.  Fakat ani hızlanmalarda az da olsa bir miktar vites geçişlerinde sarsıntı hissedebiliyorsunuz. Bunun yanında gaza bir miktar yüklendiğinizde otomobil sert ve asi bir görünüme bürünüyor. Ani hareketlerde sert yapıdaki süspansiyon ise Ford Kuga’nın dengede kalmasını sağlıyor. 0’dan 100 km ye 12,4 saniyede çıkabilen Ford Kuga ile şehir içi trafiğinde 7,0 lt/100 km değerinde yakıt tüketimi yaparken şehir dışında bu değerleri 5,0 litrelere kadar çekebilmek mümkün oluyor.

Ford Kuga ile yaşadığımız harika bir test deneyimini burada noktalıyoruz. Bir başka testlerde görüşmek dileğiyle, takipte kalın.

0Shares