Yeni Peugeot 508 Artık Türkiye’de (Ön Lansman)

Yeni Peugeot 508 Artık Türkiye’de (Ön Lansman)

Ekim 19, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize merhaba Digital Yazarlar takipçileri. Fransa’nın Mulhouse şehrinde üretilen Yeni Peugeot 508 , 2018 Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanının yapılmasının ardından Türkiye’ye gelmeye başladı. Daha gelmeden ön siparişleri alınmaya başlanan Yeni Peugeot 508 bizim için merak konusu oldu. Bunun üzerine aldığımız davet sonucu dün Peugeot Haldızlar’ın düzenlemiş olduğu Yeni Peugeot 508 ön lansmanında Digital Yazarlar olarak biz de yer aldık. Ve gözlerimiz tabii ki örtülerin altındaki iki adet Yeni 508’de idi.

Yeni Peugeot 508 GT-Line
Örtünün altında tam bir coupe sedan yatıyor…

Nihayet örtüler açıldıktan sonra lansman rengi olarak belirlenen Ultimate kırmızı rengi, yenilenmiş iç ve dış tasarımı ile Peugeot 508 karşımızdaydı. Yeni Peugeot 508’in en dolu paketi GT- Line bizlerin de olduğu gibi showroomdaki herkesin ilgi odağı oldu. Peugeot 508’in aynı şekilde başlangıç paketi olan Prime donanımına sahip İnci siyah rengindeki ikizi de showroomda boy gösterdi. Her iki renk de otomobili farklı gösteriyor fakat bizim tercihimizin kırmızıdan yana olduğunu söyleyebiliriz. Peugeot ailesinin yıldızı Yeni 508 hakkında kısa detaylar vereceğiz fakat asıl detayları test yazımıza sakladık. Veeee işte karşınızda Yeni Peugeot 508…

Yeni Peugeot 508 Görenleri Etkiliyor…

Yeni Peugeot 508, büyük bir değişim ile dinamizmi ön plana çıkarıyor. D segmentinde yer alan beş kapılı coupe sedan otomobil Yeni 508, gelişmiş ön ve arka tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ön tasarımda kaslı bir yapı hâkim ve Peugeot’nun kendi imzasını taşıyan LED farları özgün bir tasarım ortaya koyuyor. Arka tasarımda da “ pençe “ simgesini taşıyan üç bölümlü stop far grubu ve ortasındaki siyah şerit oldukça göz alıyor. EMP 2 platformunda üretilen Peugeot 508, kaliteyi ve yaratıcılığı simgeleyen Fransız üretim geleneğini kendi bünyesinde barındırıyor. Dış tasarım ile ilgili başka detaylar Kasım’ın ilk haftası gerçekleştireceğimiz testin yazısında olacak.

Yeni Peugeot 508 Gelişmiş Bir Kokpite Sahip

Peugeot 508 i Cockpit
Peugeot’ya özgü i-Cockpit tasarımıyla Yeni 508…

İç dizaynda ise Peugeot’nun son teknolojisi i-Cockpit’i görmek mümkün. Diğerlerinden tamamen farklı bu tasarıma Peugeot’nun yeni nesil 2008, 3008, Rifter gibi araçlarından aşinayızdır. 6 farklı ekran moduna sahip tercihe göre kişiselleştirilebilen 12,3 inç çözünürlüğü yüksek gösterge ekranı ve kompakt direksiyon sürücünün göz hizasında yer alırken ön konsol yapısı kısmen Peugeot’nun ticari görünen aile arabası Rifter’ı andırıyor. Yeni 508’in Allure donanımından sonraki donanımlarda kullandığı 10 inç büyüklüğündeki HD dokunmatik ekran rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor. Bunun yanı sıra son dönem tasarlanan otomobillerdeki detaylardan biri olan baklava motifli sırçalı ve perforje sırçalı koltuk kumaşları Yeni Peugeot 508’de de yer alıyor ve bu kumaşlar tercihe göre değişebiliyor.

Yeni Peugeot 508’le ilgili test sürüşü yorumumuzu ve otomobil hakkındaki detayları test inceleme yazımızda sizlerle paylaşacağız. Peugeot Haldızlar bayiine de bu nazik daveti ve ilgiyle karşılandığımız için teşekkür ediyoruz. Bizleri takipte kalın. Herkese keyifli ve musmutlu hafta sonları.

0Shares