En İyi Anime Diziler

En İyi Anime Diziler

Nisan 7, 2020 0 Yazar: digitalyazarlar

Anime sevenler burada mı? Onlar için de güzel bir sürprizimiz var. Anime dizi tutkunlarının soluksuz bir şekilde izleyeceği birbirinden farklı en iyi anime diziler öneriyoruz sizlere.

Anime nedir bilmeyenler ama merak duyanlar için kısaca bir açıklama yapmak gerekirse animenin bildiğimiz animasyonun kısaltılmış hali olduğunu söyleyebiliriz. Japonya’da oldukça çok izlenen anime diziler çizgi film olmamakla birlikte yine Japonya’da manga adı verilen çizgi romanlarından oluşturulan film ve dizilerdir. Anime dizileri yediden yetmişe herkes izleyebilir. Kısaca tarihine göz attığımızda animeler, Japon yapımcıların 1900’lü yıllarda animasyona duyduğu ilgiyle ortaya çıkmıştır.

en iyi anime diziler, anime dizi

Özellikle 1970’li yıllarda manga denilen çizgi romanlarındaki çizimler beğenildikten sonra animasyonlarda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte Osamu Tezuka öncülüğünde anime diziler oluşturulmuş ve bugün tüm dünyaca beğenilir hale gelmiştir. Anime dizilerin geçmişine gittikten sonra artık şimdiye dönelim ve siz değerli okurlarımız için derlediğimiz anime dizi önerilerine göz atalım. Umuyoruz ki beğenerek izlersiniz. İşte Digital Yazarlar’ın Top 5 listesi sizlerle.

En İyi Anime Diziler Top 5

Kakegurui

Kakegurui’de olay örgüsü aslında tamamen Yumeko üzerinde dönüyor. Zengin kişilerin çocuklarının yer aldığı Hyakkaou Akademisi’nde tıpkı kumar gibi eğitim veriliyor. Kumardan kasıt şu: Kazanırsan güçlüsün, kaybedersen bir hiçsin. Yani diğer öğrencilerin aklından geçeni çözmek ve kazanmak için akademide ona göre strateji uygulamak. Ancak Yumeko Jabami’nin Hyakkaou Akademisi’ne dâhil olmasıyla birlikte devran dönüyor.

Şöyle ki, Yumeko ilk geldiğinde sakin ve sessiz yönünü ortaya koyuyor. Ancak sonrasında o yönünden eser kalmıyor ve aşırı derecede kumarbaz bir hale bürünüyor. Yumeko’nun kazanmak gibi bir hedefi olmadığından yeri geldiğinde kumarı kaybediyor ve sıkıntılı şeyler de yaşayabiliyor. Ama Yumeko asıl hedefinden şaşmıyor ve vurgun yapmayı planlıyor.

Dragon Pilot: Hisone & Masotan

en iyi anime diziler, ejderha

İzleyiciler Gifu Hava Üssü’nde eğitim gören ve kişilik bozukluğu olan Hisone Amakasu’yu bekleyen bir maceraya şahit oluyor. Maceranın başında Hisone, Gifu Hava Üssü’nde herkesten gizli olarak saklanan bir ejderha ile tanışıyor ve bir yandan üste eğitim görürken diğer yandan da ejderhayı eğitiyor. Aynı zamanda kişilik bozukluğu ile ilgili çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Daha sonra ejderha üsten kaçmayı başararak Hisone ile eğitim almaya başlıyor ve Hisone’u pilotu yapıyor. Ejderha Masotan’dan sorumlu oluyor ve onun kişiliğinin gelişmesinde başarılı olmasına ön ayak oluyor.

Hero Mask

Gelecek zamanda geçen anime dizi Hero Mask anime dizisinde savcı Monica’nın ölmesinden sonra meydana gelen bir dizi olaylar izleyiciye aktarılıyor. Sarah Sinclair ise savcı Monica’yı idol haline getirmiş ve onun izinden yürümeyi tercih eden kraliyet savcısı olarak dizide yer alıyor. Monica’nın ölümü sonrasında Sarah odasını toplarken garip maskeli insanların üzerinde yapılan deneylerden fotoğraflar görüyor. Daha sonra Sarah bunları SSC yani İngiltere polisi ile paylaşıyor ve işler karışıyor.

James Blood ise bu vakada görevli bir memur olarak Sarah’tan aldığı bilgiler doğrultusunda kendine özgü stratejilerle bu vakayı çözmeye çalışıyor.

Akame ga Kill!

Fakirlik ve açlığın diz boyu olduğu köyden yola çıkan Tatsumi’nin çareler aramak üzere başkente doğru yolculuğu ile anime dizi başlıyor. Tatsumi köyüne maddi destek sağlamak ve gereken çözümü bulmak için imparator ordusuna katılmak ve savaşçı olmak istiyor. Başkent ise kötü insanların ve her türlü olayın döndüğü bir yer olarak biliniyor. Tatsumi köy hayatına alıştığından dolayı şehir hayatında dönen olaylardan habersiz ve oldukça saftır. Şehri keşfe çıktığı sırada yolda karşılaştığı bir kız Tatsumi’yi evine davet ediyor. Yüksek rütbeli asker, yöneticiler ve zenginleri katleden Night Raid isimli suikast grubu şehirde kol geziyor. Şehrin dört bir yanında Night Raid grubunun arandığı posterlerini gören Tatsumi, ona yardım eden Aria’yı korumak istiyor.

Asıl olay örgüsünü değiştiren şey ise Night Raid adlı grubun Tatsumi’nin kaldığı zengin ailenin evine yaptığı baskın oluyor.

7SEEDS

Natsu ve arkadaşları dev bir göktaşının dünyaya çarpmasıyla birlikte insanlığın yok oluş sürecinde kendini buluyor. İnsanlığın devamını sağlamak amacıyla kriyojenik uykuya dalan Natsu ve arkadaşları, uyandığı zaman dünyada hayatta kalmak için mücadele etmeye başlıyor.

en iyi anime diziler, eli göğsünde çocuk

Keyifle izleyeceğinizi umduğumuz ve sizler için derlediğimiz en iyi anime diziler listesinin sonuna geldik. Koronavirüsün ülkemiz ve dünyamızı derinden etkilediği bu süreçte elbette bu sancılı günlerin geride kalacağını umuyoruz. Koronavirüs karantina döneminde evlerde kalmak hepimizin yararına olacaktır. Digital Yazarlar ekibi olarak biz sizler için faydalı içerikler üretmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda yeni başlattığımız bir proje olan Koronavirüs Günlükleri ile karantina döneminde yaşadıklarımızı anlatıyor ve sizlerin de bu projede yer almasını can-ı gönülden istiyoruz. Siz de bu projede yer almak istiyorsanız kaleme aldığınız günlükleri iletişim sayfamızdan bize gönderebilirsiniz. Sitemizde sizin günlüklerinizi de yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Bu süreci hep birlikte atlatmamız dileğiyle. Sevgiyle kalın.

0Shares