Online Eğitim: Bilgi ve Konforun Buluşması

Online Eğitim: Bilgi ve Konforun Buluşması

Nisan 13, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Online eğitim teknoloji çağının getirdiği en güzel armağanlardan biri. Bir eğitim sistemi düşünün. Alanında uzman isimler bir bilgisayar ekranında karşınızda. Siz elinizde çayınız veya kahveniz; ister evinizin konforunda, ister deniz kenarında, ister bir kafede tamamen sizin tercihinize bağlı.

Eyvah dersi kaçırdım, okul saatimle uymuyor, onu anlamadım, burada ne demişti yazamadım, iş saatlerime uymaz, evden o kadar saat çıkamam gibi bitmek bilmez ders çilelerinden uzakta. Sadece siz bilgisayarınız ve internet. Geri kalan tüm koşulları siz belirliyorsunuz. Üstelik ne öğrenmek istiyorsanız önünüzde sayısız fırsat ve seçenek var. Online eğitim modeli bir diğer adıyla uzaktan eğitim bilgiyi size konforla birlikte getiren bir sistem.

Online Eğitimle Hayallerinize Bir Adım Daha Yakınsınız

Online eğitim sistemi bizi hayallerimize götüren yolda önemli bir basamak oldu. Bu sebeple, online eğitimi bloğumuzda anlatmaya karar verdik. İnternet üzerinden pek çok bilgiye ulaşmak mümkün olsa da, eğitimi doğru adresten ve yerinde öğrenmek başka bir şeymiş. Öncelikle bunu öğrendik. Blog yazarlığı, web sitesi kurulumu, içerik editörlüğü ve online içerik yazarlığı konularında aldığımız dersler, bu yolda nasıl yürümemiz gerektiği konusunda bize ışık tuttu. Siz de hayalleriniz, kariyer hedefleriniz için hızlı ve etkili sonuçlar almak ve kendinizi geliştirmek isterseniz, online eğitimle en kısa zamanda tanışın. Biz size bu konuda İstanbul İşletme Enstitüsü’nü tavsiye edebiliriz. Çünkü eğitimi nereden aldığınız da bir o kadar önemli.İstanbul İşletme Enstitüsü, alanında profesyonel hizmet veren bir sisteme sahip.

online eğitim,sertifika
Hayallerinize ve kariyer hedeflerinize online eğitimle ulaşın…

Online Eğitim Sistemi Nedir?

Online eğitim sistemi, en sade tanımıyla internet üzerinden eğitim gördüğünüz bir sistemdir. Bilgi kalitesi açısından örgün eğitimden herhangi bir farkı yoktur. Konusunda uzman eğitmenler tarafından hazırlanan ders içerikleri, canlı yayın dersler, videolar, ve PowerPoint sunumlar ile öğrencilere aktarılır. Forum bölümlerinde diğer öğrencilerle bilgi alışverişinde bulunabilir, eğitmenlerden de destek alabilirsiniz.  Eğitim süresi sonunda konu ile ilgili ödev ve sınav sonucunda başarınız da size sertifika kazandırır.

Online eğitim sistemi, sınav stresinizi de en aza indirgemek için araya koyduğu deneme sınavları ile hem kendinizi test etmenizi sağlar, hem de sizi sınava hazırlar.

Dilediğiniz dersi defalarca izleyebilir, kendi çalışma şeklinize göre özgürce hareket edebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz ya da çok düşük maliyetlerle yine herkesin ulaşabileceği ekonomik bir sistemdir.

Online Eğitim Sisteminden Kimler Faydalanabilir?

En temel şekliyle online eğitimden bir şeyler öğrenmek isteyen herkes faydalanabilir. Yaş sınırı yok. Günümüzde sadece tek diplomanın yeterli olmadığı üniversite öğrencileri için, cv’lerine ekleyebilecekleri, mesleklerine katkı sağlayabilecekleri ya da kendilerini geliştirebilecekleri pek çok eğitim konusu mevcut.

Zaman sorunu yaşayan çalışan kesim için online eğitim oldukça avantajlı. Mesleki amaçlı kendilerini yeniliklere göre geliştirmek ya da yepyeni iş dallarında bilgi ve yer edinmek için çalışan kesimin faydalanacağı bir sistem.

Günümüz şartlarında iş bulamayanlar, alternatif iş imkanları arayan ev hanımları ya da sadece yeni bir şeyler öğrenmek isteyenler online eğitimle size dilediğiniz kapılar açılıyor. Ayrıca yeni nesil dijital meslekler için de bu eğitimler size meslek sahibi olmanız konusunda ilk adımı sağlıyor.

Online eğitim, fiziksel olarak engelli olan kişiler içinde eğitim alabilmek anlamında tüm engelleri ortadan kaldırıyor. Online eğitimin her türlü sınırları ve engelleri aşan herkese kapılarını açan bir eğitim modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Online Eğitimin Avantajları

1-Zaman ve mekân kısıtlaması yok. Bu da size konfor sağlıyor.

2-Doğru ve güvenilir bilgiye ulaşıyorsunuz.

3-Ekonomik

4-Tekrar tekrar dersleri izleme imkânınız var. Öğrenme konusunda stresi ortadan kaldırıyor.

5-Herkese açık bir sistem.

6-Ortak bir noktada buluştuğunuz pek çok insanla birlikte sosyalleşmek açısından da katkı sağlayan bir sistem.

7-Konu alternatifiniz geniş bir yelpaze, siz yeter ki öğrenmek isteyin.

8-Aynı zamanda iş olanakları sağlayan bir sistem.

Online Eğitim Almak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

İlk olarak arama motorlarından bu konuda hizmet veren siteleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri verilen sertifikanın geçerliliği nedir bu bölümleri dikkatli okuyunuz. Ayrıca sertifikanız kadar karşılığında alacağınız bilgi de çok önemli. Bu sebeple eğitim program detaylarını da mutlaka inceleyin derim ben. Sitenin ücretli ya da ücretsiz olmasına da dikkat edin. Bu sebeple İstanbul İşletme Enstitüsü’nü ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bundan sonrası, mail adresiniz ile kayıt oluyorsunuz ve online eğitim dünyasına hoş geldiniz.

Büyük bir hızla gelişen online eğitim, teknoloji ve bilgi çağında sizi bilgiyle en hızlı ve en özgür şekilde buluşturan, sınırları ve kısıtlamaları ortadan kaldırıp ihtiyacınız doğrultusunda size yardımcı olan çağın eğitim sistemi.

0Shares