En İyi Film Önerileri Burada! Şiddetle Tavsiye!

En İyi Film Önerileri Burada! Şiddetle Tavsiye!

Nisan 11, 2020 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize merhaba Digital Yazarlar takipçileri. Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin üzerinden henüz birkaç saat geçmesine rağmen haftasonu neler yapacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Uzun zamandır karantinada olanları saymıyorum bile. Biz dâhil 🙂 Bu yüzden sizler için en iyi film önerileri derledik.

Koronavirüs karantina ve sokağa çıkma yasağı döneminde evde oturmaktan sıkılabilirsiniz. Hele bir de hava güzel ve güneşli ise bu durum hiç hoşunuza gitmeyebilir. Ancak her şeyden önce bu durumun geçici olduğuna inanın ve tedbiri elden bırakmayın.

evde kal, stay home

Evde ne yapalım diye düşünüyorsanız, mesela evde spor yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için evde spor nasıl yapılır yazımızdan faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ailecek bir şeyler paylaşmak iyi gelebilir. Örneğin ailenizle evde oyunlar oynayabilirsiniz. Evde oynanacak oyunlar yazımız size fikir verebilir. Anime dizi seviyorsanız en iyi anime diziler yazımızı okuyarak hangi diziyi izleyeceğinize dair fikir edinebilirsiniz. Aynı zamanda kitap okuyarak, belgesel izleyerek ya da hobi edinerek vakit geçirebilirsiniz. Kitap konusunda kararsızsanız okunması tavsiye kitaplar yazımız, hangi belgeseli izleyeceğinize karar verememişseniz ise en iyi belgeseller yazımız sizin için iyi bir rehber olacaktır.

Film izlemek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Çünkü Digital Yazarlar ekibi olarak en iyi film önerileri listemizi sizinle paylaşıyoruz. Umarız beğenirsiniz, keyifli seyirler 🙂

En İyi Film Önerileri

araba, en iyi film önerileri

3 Idiots

Hint yapımı bir film. Hayattan kesitlerin izleyiciye aktarıldığı ve başrolde Aamir Khan, Madhavan ve Mona Singh’in oynadığı 3 Idiots, Hindistan’da mühendislik eğitimi alan Rancho, Raju ve Farhan’ın okulda başlarından geçen maceraları ve çocukların sürekli yarış halinde olduğu, aile baskısı veya gelecek kaygısıyla istemediği meslek alanına yönlendiği eğitim sistemini eleştirel bir dilde anlatıyor. Rancho ve arkadaşları bu duruma parmak basarak insanları sevdiği işi yapmaları konusunda yönlendiriyor. Özellikle 3 Idiots’u listenin başına almak istedik. Çünkü defalarca izlenmesini tavsiye ederiz.

Her Çocuk Özeldir

Disleksi hastası Ishaan ve hayatına dokunan resim öğretmeni Ram’in hikâyesi anlatılmaktadır. Çevresi ve okuldaki öğretmenleri tarafından dışlanan Ishaan Awasthi’nin dersleri iç açıcı değildir. Aynı zamanda Ishaan sürekli okulda arkadaşlarıyla kavga eden bir çocuktur. Ishaan, ailesi tarafından yatılı bir okula gönderilir. Bu okulda resim öğretmeni Ram Shankar onun özel bir çocuk olduğunu fark eder ve hayatına dokunarak kendini bulmasını sağlar.

Wall-E

Wall-E, gerçekten bizim en sevdiğimiz filmlerden bir tanesi. Çevre kirliliğinin ve tüketim çılgınlığının ileriki zamanlarda yaratacağı etkinin anlatıldığı film gelecek zamanda geçmektedir. İnsanoğlunun farklı bir gezegende yaşamak üzere terk ettiği dünyayı çöplerden arındırma görevi filmin adı olan Wall-E adlı bir robota verilmiştir.

wall-e, film

Wall-E, çöp yığınlarından kendine yeni bir dünya yaratır ve yalnız başına hayatını sürdürür. Bir gün farklı bir gezegenden gelen Eve adında bir robot Wall-E’nin dikkatini çeker ve Wall-E, Eve ile arkadaş olmaya çalışır. Film boyunca zorlukla dolu geçen bu arkadaş ilişkisi Eve’in dünyadaki görevini tamamlamasıyla artık kopma noktasına gelir. Eve’den ayrılmak istemeyen Wall-E, Eve’i almaya gelen uzay aracına ne yapıp ne edip binen Wall-E, insanların yaşadığı gezegene gider.

Teknoloji bağımlılığına ve teknolojinin getirdiği tembelliğe parmak basan Wall-E, Pixar stüdyolarında yapılan ve Oscar ödülü alan bilimkurgu ve animasyon filmidir.

The Hangover (Felekten Bir Gece)

felekten bir gece, hangover

Üç kafadar, arkadaşlarının düğününden önce Las Vegas’ta bekarlığa veda partisi düzenler ve parti sonunda aşırı sarhoş olurlar. Ertesi sabah tavuk, kaplan ve 6 aylık bebeğin bulunduğu bir evde kendini bulunan kafadarlar ne yapacaklarını şaşırır. Sonradan fark ederler ki, arkadaşları yanlarında değildir. Geceye dair en ufak bir şey hatırlamadıkları için dün gece ne olduğuna dair ipucu arayan arkadaşlar durumu biraz uğraşın sonucunda normale çevirmeyi başarır. Durumu normale çevirmek için başlarından geçen maceralar ise oldukça komik ve eğlencelidir.

Sesinde Aşk Var

Anne ve babasını küçük yaşta kaybeden ve dedesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki Deniz, okulda gitar çalan bir çocuğa kapılır. Deniz’in hayatta en sevdiği şey şarkı söylemektir. Ancak dedesinin travmatik durumunun yarattığı baskılar sonucunda şarkı söylemeye ara veren Deniz, derslerine odaklanmaya başlar. Okula yeni gelen Rüzgâr’la birlikte şarkı söylemeye yeniden başlasa da Deniz’in dedesinin rahatsızlığı tekrar nükseder. Dedesi ve şarkı söyleme tutkusu arasında çıkmazda olan Deniz, geçmişte yaşanan bir olayın sırrını öğrenir ve her şey bir anda değişir.

Bonus: Bir Aşk İki Hayat

aşıklar, kadın ve erkek

Ülkemizin sevilen sanatçılarından Engin Akyürek ve Bergüzar Korel’in başrollerini paylaştığı Bir Aşk İki Hayat filminde film yönetmeni olan Umut, süreceği iki farklı hayattan birini tercih etmek zorundadır. Bir hayatında hayatının kadını Deniz ile aşkı doruklara kadar yaşarken diğer hayatta ise tamamen yaşamı boyunca savrulacaktır.

Derlediğimiz en iyi film önerileri işte bu şekilde. Siz değerli okurlarımıza faydalı ve bilgilendirici içerikler paylaşmayı amaç edindiğimiz bu yolda sizlere yararlı olabiliyorsak ne mutlu bize. Salgın sebebiyle karantina altında kaldığımız şu dönem içerisinde hiçbir zaman umudunuzu kaybetmeyin. Bu süreç elbette geçici ve yeniden güzel günler göreceğiz. Bu arada eğer günlük yazmayı seviyorsanız karantina döneminde yaşadıklarınızı anlatan bir yazıyı bize gönderebilirsiniz. Biz de sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyarız. Bunun için bizimle İletişim bölümünden bağlantı kurabilirsiniz. Koronavirüs Günlükleri kategorimizde konuk yazar olarak bizlere günlüklerini gönderenler size referans olabilir. Biz de Digital Yazarlar ekibi olarak günlüklerimizi yazdık ve yazmaya devam ediyoruz.

Birlikte gelecek güzel günlere sağlıklı bir şekilde “Merhaba” demek dileğiyle…

0Shares