Koronavirüs Karantina Günlüğüm

Koronavirüs Karantina Günlüğüm

Mart 27, 2020 0 Yazar: Konuk Yazar

Herkese Merhaba,

Ben de Digital Yazarlar sayfasına karantina günlerim ile ilgili içimi dökmeye, duygularımı sizlerle paylaşmaya koronavirüs günlükleri içinde yer almaya geldim. Sizin de bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde COVID-19 Türkiye’de de yayılmaya başladı.  İlk olarak Çin’de çıkan bu baş belası virüs hayatımızı kısa sürede alt üst etmeye yetti. 

Koronavirüs günlükleri, digital yazarlar, karantina günlerim, covid-19, karantina günlüğüm, evdekal

Bu felaketi herkes gibi biz de önce pek önemsemedik ve günlük hayatımıza devam ettik. Ta ki bu günlere kadar derste dalgasını yaptığımız, havalar ısınıyor ülkemizde yayılmaz dediğimiz zamana kadar. Koronavirüs ben bu yazıyı yazarken ülkemizden 75 can aldı . Şimdilerde tek umudumuz bir an önce bu zor günleri en az hasarla atlatmak.

13 Gündür Evdeyim

Bana gelirsek benim karantinada 13. Günüm.  Ben de #Evdekal çağrısına uyarak 13 gündür evdeyim . Üniversitede oda arkadaşımla korka korka haberleri okurken bir anda okulların tatil olduğunu gördük. Demek ki durum sahiden ciddiymiş dedik. Apar topar eşyalarımızı, sevdiklerimizi, arkadaşlarımızı geride bırakıp bir anda memleketlerimize döndük. Son kez okuduğumuz şehirdeki arkadaşlarımızı görüp, son kez derse girip, sevdiklerimize son kez sarıldığımızı bilmeden yola koyulduk. Bu arada benim üniversitede son dönemimdi ondan bu duygusallık…

Koronavirüs günlükleri, digital yazarlar, karantina günlerim, covid-19, karantina günlüğüm, evdekal

Koronavirüs Karantina Günlerimden

Karantina günlerim nasıl geçiyor diye sorarsanız, yabancı dizi izlemeyi sevmeyen ben Netflix dizileri bağımlısı oldum . Üniversite süreci boyunca mutfağa girip bir şeyler hazırlamaya üşenen ben aşçı olmaya doğru yol alıyorum. Bir de sanırım bu günlerin tek sevdiğim yanı kitaplarıma daha çok vakit ayırmak oldu. Bu günlerde o kadar çok şeyin kıymetini anladım ki keşkelerim o kadar çoğaldı ki .

Özlediklerim & Ders Çıkardıklarım

Sokakta yürümeyi, deniz havasını , sevdiklerime sarılmayı , özgürce yaşamanın verdiği o hazzı o kadar özledim ki. Bazı felaketlerin başka insanların çektiği zorlukları anlamamız için bize sunulan sınavlar olduğunu düşünmeye başladım. İnsanlar virüs ortaya çıktığı an açlık korkusuyla marketleri yağmaladı hiç yiyecek bir lokma ekmeği olmayanları düşünmeden, virüs kapma korkusuyla sokakları boşalttılar. Ülkesinde savaş olan insanların yaşadığı korkuları düşünmeden, hastanelere akın edildi  hastaları ziyarete gitmekten çekinen insanlar kendi canlarının derdine düştü, insanlar fırsatçılığa başladı. Okullar kapansın bir an önce diyenler okulları açılması için dua etmeye başladı. Demem o ki bu virüs bize çok büyük hayat dersleri verdi.

Sizinle tanıştığıma memnun oldum 🙂

Umarım benim karantina günlüğümü beğenirsiniz. Sağlıklı,huzurlu günler diliyorum .

Yazan: Elif KUTLU- Üniversite Öğrencisi

0Shares