Evde Vakit Geçirmek İçin Netflix Dizileri

Evde Vakit Geçirmek İçin Netflix Dizileri

Mart 17, 2020 2 Yazar: digitalyazarlar

Ülkemizin son gündemi malumunuz Korona virüs. Korona virüsten korunmak için dezenfekte ürünleri ile evimizi ve kendimizi baştan aşağı dezenfekte etsek de ancak yeterli değil. Son yapılan açıklamalarda özellikle yetkililer evden çıkmamamız konusunda bizi sürekli uyarıyor. Haliyle evde kalmak gerekiyor. Karantinada evde vakit geçirmek için netflix dizileri izlemek bir şeylerle meşgul olmak açısından iyi bir alternatif olabilir.

Aynı zamanda toplu alanların da kapatılacağı konusunda yapılan açıklamalar var. 3 hafta süreyle okulların tatil olması da cabası tabii ki. Ancak bu durumun da çözümünü bulmuş yetkililer. Çözüm, tabii ki online eğitim. Bu durum geçici olsa da haliyle evde durmak sıkıcı gelebiliyor.

Umuyoruz ki sıkıcı günler tez zamanda ortadan kalkar. Biz de Digital Yazarlar olarak boş durmadık ve sıkılmadan izleyebileceğiniz en iyi 10 netflix dizilerini sizler için derledik. Yazımızı keyifle okumanız ve dizileri bunalmadan izlemeniz dileğiyle.

Evde Vakit Geçirmek İçin Netflix Dizileri Top 10

sıkılmadan izleyebileceğiniz en iyi 10 netflix dizileri, evde vakit geçirmek için netflix dizileri

Dizi tiryakileri elbette bu dizilerin çoğunu biliyordur. Tiryaki durumu olmasa da dizi izlemeyi sevenler ve vakit geçirmek isteyenler için en iyi 10 netflix dizileri şunlardır:

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy dizisi, Gerard Way tarafından kaleme alınmış çizgi roman olan Dark Horse Comics’ten uyarlanmıştır. Milyarder olan Reginald Hargreeves’in aynı gün doğan ve süper güçlere sahip 7 bebeği eğitmek için evlat edinmesi ile dizi başlar.

Zaman geçtikçe The Umbrella Academy’nin koşullarına katlanamayan bu çocuklar akademiden firar eder. Uzun zamandır birbirlerini görmeyen ve kesinlikle birbirlerinden haber almayan çocuklar, babaları Reginald Hargreeves’in ölümü üzerine tekrar bir araya gelir. Dizide aksiyon dolu sahnelerin yanı sıra genelde karakterlerin hayat hikayesi geçmektedir.

La Casa De Papel

İzlememiş olanlar ismini dahi olsa mutlaka duymuştur. İspanyol dizi La Casa De Papel’de kod adı profesör olan zeki bir adam ve birkaç kişiden oluşan grubun İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymaya çalışması konu alınmaktadır. 3 sezondur yayında olan La Casa De Papel, 4.sezonu ile 3 Nisan 2020 tarihinde Netflix’te yayında olacak. İzleyenlerine duyurulur 🙂

sıkılmadan izleyebileceğiniz en iyi 10 netflix dizileri, evde vakit geçirmek için netflix dizileri

Narcos

Ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatı konu alınan Narcos dizisi 1970’li yıllarda Kolombiya’da geçer. Uyuşturucu ticaretine girişimleri sonucunda 1990’lı yıllarda dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Pablo Escobar, Kolombiya devlet başkanı olmak için pek çok çalışmalar yapan bir barondur. Ancak devlet başkanlığı konusunda yaptığı çalışmalar başarısızlıkla sonuçlandığında ise ülkede silahlı çatışmalar çıkmış ve binlerce kişi ölmüştür. Pablo Escobar 2 Aralık 1993 yılında ise hayata gözlerini yummuştur. Narcos dizisindeki olay örgüsü tamamen gerçek hayatta yaşanmış olaylar ile birebir aynıdır.

Manhunt: Unabomber

Netflix’teki tek sezonluk dizilerden biri olan Manhunt, 1978-1995 yıllarında 16 bombalı saldırı yapan ve asla izi sürülemeyen Ted Kaczynski’yi anlatmaktadır. FBI’ın uzun süre çözülememiş olan bu vakası yine FBI’da görev alan Suç Bilimi Uzmanı Jim Fitzgerald’in kendine has geliştirdiği tekniğiyle son bulur ve katil yakalanır.

Raising Dion

Raising Dion dizisinde kocasının hayata gözlerini yummasının sonrasında oğluyla hayatını sürdüren bir kadının yaşadıkları ele alınmaktadır. Eşinin olmamasından dolayı zor durumda olan Nicole, bu durumla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da oğlu Dion’u yetiştirmek için çaba gösterir. Günlerden bir gün Nicole, oğlunun olağanüstü güçlere sahip olduğunu keşfeder ve bu durum karşısında ne yapacağını bilemediği için bu durumu herkesten gizler.

Gotham

Dizinin karakterlerinden Bruce Wayne, sinema dönüşü anne ve babasıyla izlediği film üzerine hararetli bir şekilde konuşurken birden karşılarına bir soyguncu çıkar. Soyguncu, Bruce Wayne’in anne ve babasından kıymetli eşyalarını ister ve onları öldürür. Ancak Bruce Wayne’ e hiçbir şekilde dokunmaz. Olay sonrasında gelen dedektif James Gordon ve ortağı, bir kenara çökmüş ağlayan Bruce Wayne’in yanına giderek onunla konuşmaya çalışır. Dedektif Gordon’ın olayı dinlemesi üzerine Bruce Wayne’e kendi hikayesini anlatarak empati kurmasıyla birlikte Gordon ve Wayne’in hikayesi başlar. Ancak Dedektif Gordon’ın bilmediği bir şey vardır: Gotham’ın karanlık iç yüzü. Gotham’da hırsızlıktan cinayete her türlü suç işlenir ve Gotham şehri gerçekten tehlikelidir.

sıkılmadan izleyebileceğiniz en iyi 10 netflix dizileri, evde vakit geçirmek için netflix dizileri

Lost in Space

2050’de dünya nasıl bir yer olacak acaba diye düşünürken Lost in Space günümüzün 30 yıl sonrasını şimdiden görmüş olmalı galiba. Uzayda sömürgeleşmenin başladığı zamanlarda Robinson ailesi daha iyi bir dünyada yaşayacaktır. Uzaya gitmeden önce girdiği testler ve aldığı eğitimlerin sonucunda uzayda bir koloni kurmak üzere yolculukları başlar. Fakat yolculuk sırasında başlarına yörüngeden sapmak gibi birtakım olaylar meydana gelir. Gidecekleri yerin aksine bilmedikleri bir yere iniş yapan Robinson ailesi hayatta kalmak üzere adeta canını dişine takar.

The I-Land

Nedeni bilinmeyen bir şekilde hafızaları silinen bir grup, geldiği ıssız adadan kurtulmanın yolunu arar. Adadan kurtulup yaşadığı yere geri dönmeye çalıştıklarında aslında bu adanın göründüğü gibi olmadığını anlar. Bu süre zarfında adanın her türlü zorluğunu tadan grup, hayatta kalmak adına savaşmaya hazırdır.

Another Life

Komutan Logar, bir cisim yaklaşıyor efendim diyerek hepimizin yakından bildiği GORA’ya da atıf yaptıktan sonra diziyi size anlatmaya devam ediyorum. Hangi gezegenden geldiği bilinmeyen ve monoliti andıran bir cisim, dünyanın birbirinden farklı yerine iner. İnsanlarla hiçbir iletişimi olmayan cisim artık insanların korkmasına sebep olmuştur. Tabii ki bu noktada CIA devreye girmiş ve iletişim kurmanın yollarını aramıştır. CIA tarafından hazırlanan projeye Erik Wallace adında bir bilim adamı ve eşi Niko dahil olur. Niko Breckinridge birçok uzay görevine katılan hatırı sayılır bir astronot olduğundan projeyi devralır. Niko kendine bir ekip kurar ve ekibiyle birlikte çıktığı görev yolculuğunda ilginç olaylar ve gökcisimleri ile karşılaşır. Görev ekibinin sürekli birbiri içerisinde kızışması görevi olumsuz etkiler. Niko ve ekibi bu görevde çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda Erik de monolitlerin hareketleriyle ilgili çalışmalar yapar ve gizemli şeylerle karşılaşır.

Stranger Things

1980’li yıllarda geçen Stranger Things dizisini Duffer kardeşler yönetiyor. O dönemde kaybolan çocuk Will’in arama çalışmaları sürer. Ancak Will hiçbir şekilde bulunamaz. Arama ekiplerinin umutsuzluğu sırasında ansızın ortaya çıkan bir kız, daha önce Will gibi kaybolduğu için arama ekiplerine yol gösterir. Dizideki karakterlerden biri olan Mike ve arkadaşları, Will’in arama çalışmalarının devam ettiği sırada bu kızı çözmeye çalışır. Stranger Things dizisi yer yer gerilim, korku, yer yer ise fantezi ve olağanüstü olayları ele alan oldukça sürükleyici bir olay örgüsüne sahiptir.

İşte derlediğimiz sıkılmadan izlenebilecek en iyi diziler bu şekilde. Ülkecek geçirdiğimiz şu zor günde yapmamız gereken sadece evimizde oturmak. Hiçbir şekilde “ben önlemimi aldım, bir şey olmaz” demeyin. Korona virüsün ülkemiz adına en az hasarlı geçmesi için lütfen bu durumu önemseyin. Evde vakit geçirmek için yapabileceğiniz pek çok alternatif var. Dizi izlemek ise sadece bunlardan bir tanesi. Ve en önemlisi kendi adınıza dikkat edeceğiniz nokta hijyen. Sağlıcakla kalın.  

0Shares