Opel Grandland X 2018 Test İncelemesi

Opel Grandland X 2018 Test İncelemesi

Haziran 18, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Opel’in PSA platformuyla üretilen aracı Yeni Opel Combo yanında PSA platformu ile ürettiği Opel Grandland X 2018 yılında ülkemizde satışa sunulmaya başlandı. Yeni Peugeot 3008 ile birlikte üretilen Opel’in yepyeni Crossover’ı Grandland X’i sizler için inceledik ve test ettik.

Opel Grandland X 2018 Dış Tasarım

Opel Grandland X ön tasarım
Opel’in son dönemlerde kullandığı ön ızgara yapısı ve LED farların konumlandırılması oldukça harika…

Opel Grandland X 2018 dış tasarım olarak gerçekten heybetli bir duruş sergiliyor. Ön tasarıma baktığımızda Opel’in son araçlarında kullandığı ve kendine has olan bir ön ızgara yapısı mevcut. Ön çamurluğa doğru uzanan LED farları ve ızgaranın üstündeki krom şerit, motor kaputundaki şeritler ve Opel logosu ön tasarımla tamamen bütünleşmiş. Yan görünümde ise arka fardan ön kapıların bitimine kadar olan şerit yapısı Opel Grandland X’e estetik ve şık bir görünüm kazandırmış.

Arka tarafa geçtiğimizde ise sanki spoiler varmış görünümü veren içe bükümlü arka bagaj kapağı tasarımı biraz sportiflik kazandırmış.  Arka stop farlar da bu sportifliğe bir katkıda bulunmuş. Arka tampondan çamurluklara, kapı altlıklarından ön tamponun alt kısmına uzanan plastik yapı aracı çok fazla boğmamış.

Opel Grandland X 2018 İç Tasarım

Opel Grandland X İç
Opel Grandland X iç görünümde de yepyeni…

İç tasarım Opel’in yeni modellerinde kullanılan bir tasarımdan oluşturulmuş. Alman işçiliği ve kalitesi Opel’in her modelinde olduğu gibi Opel Grandland X için de söz konusu. Orta konsol sade bir görünüme sahip. Hem dijital olarak ayarlanan hem de manuel olarak ayarlanabilen bir klima var. Bence bu konuda karara varılmalıydı ve son teknolojiye göre yani dijital olarak ayarlanabilen bir klima tercih edilmeliydi. Gözü yormayan 8 inçlik Intellink Navi900 dokunmatik ekran ile eğlence sistemine, navigasyona ve Opel Grandland X ‘le ilgili her şeye rahat ve pratik bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün. Ancak 8 inçlik dokunmatik ekranı opsiyonel olarak satın alabiliyorsunuz.

Opsiyonel olarak tercih etmemeniz durumunda standart olarak 7 inçlik bir ekran yer alıyor. Vites yapısı ve vitesin konumu oldukça iyi. Elektronik park freni mevcut. Bunun yanı sıra eşya koymak için kapı tarafında, orta kısımda bulunan bölmeler mevcut. Arka koltuklarda oturanlar için baş ve diz mesafesi standart mesafede fakat ön taraf için mesafe oldukça rahat.

Opel Grandland-X 2018 Versiyonları ve Teknik Özellikleri

Opel Grandland X’i 1.2 lt Direct Injection Turbo 130 HP Enjoy 6 İleri Otomatik ve 1.6 lt 120 HP Dizel Excellence 6 İleri Otomatik olarak satın alabilirsiniz. Test ettiğim araç 1.6 Dizel Excellence modeliydi.

Opel Grandland X 2018 1.6 Dizel Excellence

  • Aktif Acil Frenleme
  • Otomatik Açılır Elektrikli Bagaj Kapağı
  • Hırsızlığı Önleyici Alarm Sistemi
  • IntelliGrip Antipatinaj Sistemi
  • Otomatik Hız Sabitleyici( Otomatik Gaz ve Fren)

Opel Grandland X 2018 Sürüş

Opel Grandland X ile 10 dakika kadar bir test sürüşü gerçekleştirdim. Opel Grandland X yolda da dinamikliğini gösteriyor. Geliştirilmiş süspansiyonları sayesinde kasislerden oldukça rahat geçebiliyorsunuz. Sinyal vermeden şerit değiştirmeye çalıştığınızda Grandland X kontrolü kısa süreliğine ele alıyor ve sizi tekrar şeride geri yerleştiriyor. Grandland X’de motor olarak Peugeot’nun motoru kullanılıyor. Motor ve çekiş gücü oldukça tatminkar. Opel Grandland X’de bulunan IntelliGrip teknolojisiyle motordaki güç ön tekerleklere geliyor. Böylece Opel Grandland X daha da atikleşiyor ve arazi şartlarında rahat bir şekilde ilerlemenize olanak tanıyor. 

Opel’in en şık ve tasarım harikası araçlarından bir tanesi bence Grandland X. Her yönüyle gayet başarılı. Opel Grandland X’i deneyimlemek için mutlaka bir test sürüşü yapmanızı öneririm. Yeni testler için takipte kalın…

0Shares