Toyota Hilux 4×2 Adventure Test İncelemesi

Toyota Hilux 4×2 Adventure Test İncelemesi

Temmuz 12, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize merhaba. 1968 yılından bu yana üretimi yapılan Toyota Hilux geçtiğimiz sene 50.yılını doldurdu. 50.yılına özel üretilen “Keen Look” tasarımı ve asil görünüşüyle Toyota Hilux’u her yönüyle ele aldık.

Toyota Hilux Dış Tasarım

Japon harikası Toyota’nın pick-up sınıfındaki sofistike tasarımı yeni Hilux, selefine göre oldukça dinamik ve çekici duruyor.  “Under Priority” tasarımına sahip krom ön ve alt ızgarasıyla Toyota amblemi offroad aracına bir nebze de olsa sportif izler bırakabilmiş. Arka dizaynına bakacak olursak, selefinden bir miktar esinlenerek tasarlanan arka stop farları ve çelikten üretilen arka tampon tasarımdaki özeni ve kaliteli işçiliği ön plana çıkarıyor.

Toyota Hilux, tasarımsal olarak bir önceki nesline göre 70 mm daha uzamış, 20 mm daha genişlemiş ve 35 mm daha yere yakınlaşmış. Offroad ve arazi kullanımının haricinde yük taşımacılığında kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ayrıca, bir otomobilde olduğunuz hissine kapılmanız Toyota’nın Hilux ile sağladığı konforlardan bir tanesi oluyor.

Toyota Hilux İç Tasarım

Toyota Hilux, iç tasarım olarak da oldukça ferah ve kalite bakımından da tatminkar.  Hem Toyota Hilux’a rahat bir şekilde hakim olabiliyorsunuz hem de Hilux’un güçlü duruşunu hissedebiliyorsunuz. Elinizin altına konumlandırılan ile 7” dokunmatik ekranı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Hız ve yakıt göstergeleri ile bütünleşen ve gözü yormayan 4” renkli TFT ekran, direksiyondan rahatlıkla konsantre edildiği gibi aracın anlık bilgilerini gözünüzün önüne getiriyor.

Toyota Hilux’la Sürüş Keyfi

Hilux ile arazide sürüş keyfi yapmamız mümkün olmadı. Fakat şehir içindeki performansına diyecek sözüm yok. 6 ileri otomatik şanzımanın güçlü çekişinin yanı sıra kabinde sarsıntı hissedilmemesi mekanik açıdan bir gelişmeden fazlası. Çünkü SUV ve offroad kullanıma uygun her pick-up kabindeki rahatlığı ve güvenli sürüşü de ön planda tutmalıdır. Toyota bunu Hilux’ta göstermiş. Eco ve Power sürüş modları Toyota Hilux’un sakinliğini ve agresifliğini de ortaya koyuyor.

0-100 km hızlanma süresi 10.8 saniyede gerçekleşen 2.8 L dizel motora sahip Toyota Hilux’un şehir içinde yakıt tüketimi normal kullanımlarda 10,9 L/100 km, şehir dışında ise 7,2 L/100 km civarında seyretmektedir. Toyota’nın tercih edilen SUV ve Pick-up modeli Hilux’u 4×2 ve 4×4 Adventure ve 4×4 Hi-Cruiser donanımlarıyla satın alabilirsiniz.

Toyota Hilux ile keyifli bir sürüş gerçekleştirdik. Bu sürüş keyfini sizler de yaşamak istiyorsanız en yakın Toyota Plazalara gitmeniz önemle rica olunur 🙂 Toyota Corolla ve Toyota C-HR ile yakın zamanda gerçekleştirdiğimiz test sürüşüne de göz atmak için otomobil kategorimizi ziyaret edin. Yeni testler için takipte kalın.

0Shares