Yeni Mercedes A Serisi : Tamamen Sportif ve Dinamik…

Yeni Mercedes A Serisi : Tamamen Sportif ve Dinamik…

Mart 29, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Hepinize Merhaba Digital Yazarlar takipçileri. Bugünkü testimizin konusu Mercedes’in serilerinin en küçüğü, kompakt hatchback Yeni Mercedes A serisi olacaktır. Dilerseniz dış tasarımından başlayarak bu güzel Alman makinesini incelemeye koyulalım…

Yeni Mercedes A Serisi Dış Tasarımı

A serisinin dış tasarımına baktığımızda ön tarafta biraz dik ve içe doğru konumlandırılmış MULTIBEAM Led görünümlü farlar, sportif elmas ızgaralar ve Mercedes logosu ile birlikte arka taraftaki iki parçalı stop lambası sayesinde çok daha kendinden emin, çok daha sportif ve çok daha vahşi bir görünüme kavuşmuş.

Ön görünüm de CLS den esinlenerek tasarlanmış. Motor kaputu biraz daha öne uzun ve çamurluklar büyümüş durumda.  Ayrıca ön ve arka tampondaki şeritleri ve AMG hafif metal alaşımlı 18” jantları da gözden kaçırmamak lazım. Bunların dışında Yeni Mercedes A serisi  120 mm daha uzun, 16 mm daha geniş ve 6 mm daha yüksek. Bagaj hacmi de 29 litre artmış durumda.

Yeni Mercedes A Serisi, otomobil, test sürüşü
Dış tasarımı gibi kullanımı da son derece enerjik ve dinamik…

Yeni Mercedes A Serisi İç Tasarımı

Yeni Mercedes A serisinin içine geçtiğimizde ise ibreden tutun da ön konsola kadar tamamen dokunmatik panel söz konusu. Ön camda bulunan sanal gösterge paketi ile sürüş sırasında navigasyon ile gideceğiniz yere yoldan gözünüzü ayırmadan rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Dikiz aynalarında bulunan kör nokta sistemi ile, şerit değiştirmek istediğinizde dikizlere baktığınızda serbest sanıp kör noktanızdaki araçları görmeden şerit değiştirdim kaza yaptım derdi tamamen bitiyor ve bu sistem kör noktanızda araç varsa size dikkatli olmanız konusunda uyarı veriyor. Kablosuz şarj ünitesiyle telefonunuzu yolculuk esnasında şarj edebiliyorsunuz.

Ayrıca LINGUATRONIC sesli komut sistemi  beğendiğim özelliklerden bir tanesi. “Hey Mercedes” dediğinizde yapay zekalı bu komut sistemi tamamen sizin dediklerinizi algılıyor ve istediğiniz şeyleri yapabiliyor.

Yeni Mercedes A serisi, MBUX (Mercedes Kullanıcı Deneyimi) sistemi ile radyoda dinlediğiniz ve sevdiğiniz şarkıları ve gittiğiniz yolu aklında tutarak size kolaylık sağlar. Trafik sıkıştığı takdirde gideceğiniz yere sizi en kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırır. Bunların dışında direksiyon üzerindeki kontrol düğmeleriyle Yeni Mercedes A serisi aracınızın iç tarafında yanan ışıklarını dahil her şeyi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Yeni Mercedes A Serisi iç tasarım
Yeni Mercedes A Serisi’nin içi tamamen dokunmatik ekranla donatıldı…

Mercedes A Serisi Sürüş Deneyimi

Yeni Mercedes A serisinde Eco, Dynamic, Comfort ve Sport olmak üzere 4 farklı sürüş modu mevcut. Test sürüşü sırasında hepsini bizzat inceledim. Sport modunda gaz tepkileri daha hassas ve direksiyon sert iken eco modunda tasarruf ediyor olmanızdan dolayı gaz tepkileri daha hassas ve direksiyon çok yumuşaktı. 0 dan 100 km ye 5.6 saniyede ulaşabiliyor Alman makinesi. Yeni Mercedes A serisi aracınızı satın alırken motor seçenekleri olarak şunlar sunuluyor :

  • 160 HP gücünde 4 silindirli benzinli motor 7G-DCT otomatik şanzıman A200
  • 224 HP gücünde 2,0 litre benzinli motor 7G-DCT otomatik şanzıman A250
  • 116 HP gücünde 1,5 litre dizel motor 7G-DCT otomatik şanzıman A180 d

Digital Yazarlar ekibi olarak sizler için Yeni Mercedes A200 AMG serisini test ettik ve inceledik. Biz Yeni Mercedes A serisini bir önceki modeline göre daha gelişmiş bulduk. Gerçekten tasarım ve işçilik harika. Dış tasarımı ve iç tasarımıyla birlikte Yeni Mercedes A serisi daha bir sportif! Her Salı ve Cuma günleri yeni test sürüş deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız. Mercedes’in sevilen otomobillerinden Yeni Mercedes C Serisi ve yeni çıkan pick-up’ı Yeni Mercedes X Class da test sürüş konuğumuz olacak. Aynı zamanda makyajlanan ve önümüzdeki zamanlarda ülkemizde satışa sunulmaya başlanacak olan Yeni Mercedes CLA da bizim için merak konusu. Görüşmek üzere. Takipte kalın…

0Shares