Yeni Skoda Superb : Çek Üreticinin Amiral Gemisi

Yeni Skoda Superb : Çek Üreticinin Amiral Gemisi

Nisan 2, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Merhaba Digital Yazarlar takipçileri.Bugün sizlerle Yeni Skoda Superb incelemesini yapacağız. 2015 yılından bu yana yeni nesli bizlerle. İç ve dış tasarımından, teknik donanımına kadar baştan aşağı yenilenen Skoda Superb ‘in test sürüşü oldukça keyifliydi. Yeniliklerle Skoda’nın prestiji haline gelen Superb’i gelin hep birlikte daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Yeni Skoda Superb Dış Tasarım

Volkswagen bünyesinde yer alan Skoda, Volkswagen Passat ile ikiz gibi olan yeni Superb’i her anlamda geliştirmiş. Dış tasarımına baktığımızda önceki modeline göre 28 mm daha uzun ve 47 mm daha geniş. Geniş ön ızgarası, sportif görünümlü ön tamponu, keskin hatlara sahip köşeli C şeklini almış  LED görünümlü far yapısı ile Yeni Skoda Superb, gerçekten agresif olduğu kadar çekici ve dinamik de. Arka tarafa geçtiğimizde ise yine C şeklini almış ve kenarlara doğru uzayan bir stop lambası ve Skoda logo detayı göze çarpıyor.

Yeni Skoda Superb’in İç Tasarımı

skoda superb, skoda, otomobil,test
Kaliteli işçilik, lüks ve konforu beraberinde sizlere sunuyor…

İç tasarıma baktığımızda hoşuma gitmeyen bir detay, start-stop düğmesinin direksiyon kolunda olması. Sanki anahtarla çalıştırıyormuşuz gibi olmuş, onun yerine daha ulaşılabilir bir yerde olmasını isterdim. Superb’in içi gayet konforlu ve ferah. Özellikle elektrikli ısıtmalı koltuklar ile yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Ön havalandırmanın görüntüsü biraz Yeni Volkswagen Passat’ın bir önceki neslini andırır nitelikte. Çok fonksiyonlu ve 3 kollu direksiyonu gayet güzel gözüküyor.

Direksiyonun arkasında bulunan göstergenin analog yerine digital gösterge olması günümüz teknolojisine uyum sağladığını gösteriyor. Zira artık üretilen her yeni araba digital gösterge kullanıyor. Ayrıca ön konsola gömülmüş olan 6,5 inçlik dokunmatik ekran ile de aracınıza dair her şeyi kontrol edebiliyor ya da müziğinizi dinleyerek yolculuk yapabiliyorsunuz.

Arka tarafa geçtiğinizde de hiç sıkılmıyorsunuz. Baş ve diz mesafesi oldukça yeterli. Bu yüzden aynı zamanda Skoda Superb makam arabası olarak da kullanılıyor. Alt tarafta bulunan arka havalandırma ile arkada oturan yolcular da düşünülmüş tabii ki. Kısacası, Yeni Skoda Superb ile hem direksiyonda hem de arka koltukta lüks ve konforu bir arada tadıyorsunuz.

Yeni Skoda Superb Versiyonları, Motor Seçenekleri  ve Özellikleri

Yeni Skoda Superb, dizel ve benzinli olarak şu versiyonları ve motor seçenekleriyle satın alınabilir:

 • 1.4 TSI 125 PS Green Tec  Active
 • 1.4 TSI 150 PS ACT Green Tec Style
 • 1.4 TSI 150 PS DSG ACT Green Tec Style
 • 1.4 TSI 150 PS DSG ACT Green Tec Prestige
 • 2.0 TSI 280 PS 4X4 DSG Green Tec Prestige
 • 1.6 TDI CR 120 PS Green Tec Active
 • 1.6 TDI CR 120 PS Green Tec Style
 • 1.6 TDI CR 120 PS Green Tec Prestige
 • 2.0 TDI CR SCR 190 PS DSG Green Tec Prestige
 • 2.0 TDI CR SCR 4X4 190 PS DSG Green Tec Prestige
 • 2.0 TDI CR SCR 4X4 190 PS DSG Green Tec L&K

Biz sizler için 1.6 TDI CR 120 PS DSG Green Tec Prestige modelini test ettik. Gelelim test sürüşü kısmına…

Yeni Skoda Superb Sürüş Keyfi

Skoda Superb, her yönüyle lüks ve konforlu dedik. Yukarıda belirttiğim gibi burada da belirtmek istiyorum. Keşke start-stop düğmesi normal arabadakiler gibi anahtar takılan yerde olmasaydı. Sürüş açısından dizel olmasına rağmen pek bir atiklik bekleyemesek de motor sesinin kabine gelmesi rahatsız edici değil. 0-100 km ye 10,9 saniyede ulaşabiliyor Yeni Skoda Superb. 7 ileri DSG otomatik şanzımana sahip olan bu aracın vites geçişleri gayet iyi ve sessiz. Yakıt tüketimi ise şehir içi 4,9 litre, şehir dışında ise 3,8 litredir. Sürüş gayet akıcı ve rahat. En merak ettiğim ve hoşuma giden arabalardan bir tanesiydi.

Yeni Skoda Superb ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Bir başka testimizde görüşmek üzere, takipte kalın…

0Shares