Yeni Opel İnsignia Grand Sport Exclusive

Yeni Opel İnsignia Grand Sport Exclusive

Nisan 23, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Merhaba Digital Yazarlar takipçileri, Yeni Opel İnsignia artık Grand Sport modeliyle piyasada. Yepyeni bir yüz, yepyeni bir boyut sizlerle. Opel Insignia’yı iç ve dış tasarımdan sürüşe kadar sizin için inceledik.

Yeni Opel İnsignia Dış Tasarım

Yeni Opel Insignia Grand Sport Exclusive, Test Sürüşü
Yeni Insignia, yarı coupe ve sportif görünüşü ile bakışları üzerine çekiyor!

2018 yılında makyajlanan Opel Insignia, bir önceki modeline göre biraz daha geniş ve kaslı bir dış tasarıma sahip. Yeni Opel İnsignia yarı coupe ve sportif görünümüyle bakışları üzerine çekiyor. Geliştirilmiş Intellilux LED Matrix farları ile gece görüşünde sürücüleri kesinlikle rahatsız etmiyor ve diğer otomobillerin etraflarını karartarak yolu 400 metreye kadar rahat bir şekilde görmenizi sağlıyor. Bu farlar Yeni Opel İnsignia Enjoy modeli harici bütün modellerinde standarttır.

Sistem 35 km/s nin altındaki hızlarda farlar kısa hüzmeli olurken, 50 km/s ‘nin üstünde ise uzun hüzmeli oluyor. Yine ön taraftan baktığımızda ise geniş krom ön ızgara ve Opel logosu dikkat çekiyor. Bir önceki modeline göre yere biraz daha yakın olup sportiflik ile birlikte Yeni Opel İnsignia ön planda. Ön taraftaki tamponun sportif tasarımı ön çamurluktan kapı altlıklarına kadar yansımış ve arka tarafa doğru devam etmiş. Ayrıca önden biraz daha uzun ve arkadan daha kısa bir görünüm söz konusu. Ve son olarak arka kısma geldiğimizde LED arka stop lambaları mevcut. Liftback tasarım sayesinde bagaj arka cam ile birlikte açılabiliyor.

Opel İnsignia İç Tasarım

Yeni Opel Insignia,test sürüşü, iç tasarım
Baştan aşağı yenilenen iç tasarım, muhteşem tasarım, muhteşem işçilik…

Dış tasarıma özenildiği kadar iç tasarıma da özenilmiş ve baştan aşağı değiştirilerek yeni bir görünüme kavuşturulmuş. Bir önceki modeline göre daha kaliteli bir malzeme kullanılmış. Ben direksiyon yapısını çok sevdim. Eski Insignia’da direksiyon biraz içe çökük gibi duruyordu bu yüzden direksiyonunu pek sevmiyordum. Fakat Yeni Opel İnsignia  direksiyon tasarımı gerçekten güzel görünüyor. Ön konsolda Apple Car Play ve Android Auto ile telefonlarınızı bağlayıp eğlencenin keyfine varabildiğiniz ve araca dair çeşitli bilgiler edinebileceğiniz 8” dokunmatik ekran bulunuyor. Bence sürüş sırasında rahatsız etmiyor, elinizin altında olması büyük bir kolaylık.

Bunun yanı sıra Head-Up Display ekran ile gittiğiniz hızı, yollardaki hız tabelalarını, yakıt tüketimini gibi bilgileri görebiliyorsunuz. Tabii ki olmazsa olmaz bir özellik daha var ki o da şu : Kablosuz şarj sistemiyle telefonumun şarjı bitti, kapandı devri bitiyor. AGR onaylı ergonomik spor deri koltuklar ile de rahatça yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Opel İnsignia Versiyonları ve Özellikleri

Yeni Opel İnsignia  Grand Sport Enjoy, Grand Sport Elite, Grand Sport Design, Grand Sport Excellence ve Grand Sport Exclusive versiyonları ile satın alınabilir. Biz 1.6 Dizel 6 ileri otomatik şanzımana sahip 136 beygir gücünde 320 nm torka sahip Yeni Opel İnsignia Grand Sport Exclusive modelini test ettik. Grand Sport Exclusive ‘e ait özellikler şunlardır :

  • AGR onaylı ergonomik spor deri koltuklar
  • Sunroof
  • FlexRide Sürüşe Dayalı Şasi Teknolojisi
  • Bose Ses Sistemi
  • NAVI 900 IntelliLink
  • 360 Derece Kuş Bakışı Çevre Görüş Sistemi
  • OPC Line Sport dış gövde kiti ve iç tasarım paketi

Yeni Opel İnsignia Sürüş İzlenimi

Opel İnsignia merak ettiğim otomobillerden bir tanesiydi. Sürüş sırasında gerçekten yer yer gaza yüklenmeme rağmen kabine aşırı bir ses gelmedi. Yakıt tüketimi olarak normal kullanımda ortalama 4,5 L/100 km civarında bir değer söz konusu. Şehir dışında ise bu tüketim 3,7 litreye kadar düşebiliyor. Vites geçişleri ve gazın tepkileri oldukça iyi. Sport, Tour ve Standart olmak üzere 3 farklı sürüş moduna sahip. Biraz daha agresif kullananlar ve performans bekleyenler Sport modunda kullanabilir fakat fazla yakıt tüketimini göz önüne almayı unutmayın 🙂

Opel İnsignia dış ve iç tasarım olarak gayet başarılı. Konforlu ve rahat bir araç. Alman mühendislerinin tasarımı ve işçiliği muntazam. Opel’in gelecek zamanlarda çıkacak aile arabası görünümlü ticari aracı Yeni Opel Combo da test konuğumuz arasında yer alacak. Yeni testler için takipte kalın…

0Shares