Renault Megane Sedan ve Honda Civic Karşılaştırma

Renault Megane Sedan ve Honda Civic Karşılaştırma

Haziran 8, 2019 0 Yazar: digitalyazarlar

Bir tarafta Fransız yakışıklısı Renault Megane Sedan, diğer tarafta ise Japon yakışıklısı Yeni Honda Civic… İki yiğit çıktı meydana, görelim bakalım tercihimiz hangisinden yana 🙂 dedikten sonra Renault Megane Sedan ve Honda Civic modellerini karşılaştıralım.

Renault Megane Sedan ve Yeni Honda Civic Dış-İç Tasarım

Her iki aracın da dış tasarımını ele alacak olursak; Megane Sedan, Yeni Honda Civic’e göre dingil mesafesi olarak 13 mm daha uzun ve 2711 mm dingil mesafesine sahip. Megane Sedan’ın genişliği 1814 mm olup Honda Civic’ten 15 mm daha uzun. Yükseklik olarak da yine aynı şekilde Renault Megane Sedan 1443 mm ile Yeni Honda Civic’ten 36 mm daha yüksek.

Renault Megane Sedan ve Honda Civic birbirinden farklı kesime hitap ediyor. Yeni Honda Civic, Megane Sedan’a göre daha sportif ve coupe tarzında iken Megane Sedan biraz daha klasik bir görüntü sergilese de beğenilen ve tutulan bir araç. Bu iki güzide araç seleflerine göre tamamen farklı ve geliştirilmiş bir tasarıma sahip.

otomobil
Sizce hangisi?..

İç tasarımda da kuşkusuz her iki arabada gelişmişlik söz konusu. Konfor ve teknoloji kokan hareketler var gerçekten. Yeni Honda Civic’in içine bindiğinizde sportif yapısı gereği alçakta kalabiliyorsunuz. Megane Sedan’ da ise normal boyuttasınız. Honda Civic’in dizel versiyonunda vites düğmeli ve paddle shift olarak isimlendirilen direksiyonda F1 kulakçıkları bulunurken Megane Sedan’da vites yapısı normal otomatik vitesli araçlarınki gibi. İç tasarımda kullanılan malzemenin kaliteliği Yeni Honda Civic’de daha iyi olmasına rağmen Renault Megane Sedan için de gayet tatminkâr.

Renault Megane Sedan ile Yeni Honda Civic Teknik Özellikler

Test araçlarımız EDC şanzımana sahip, 110 BG gücünde Megane Sedan 1.5 dCi Icon ve CVT şanzımana sahip, 125 BG gücünde Honda Civic Dizel 1.6 Executive’dir. Renault Megane 6 ileri tam otomatik olup 0’dan 100 km’ye 12,5 saniyede çıkabiliyor iken Honda Civic 0’dan 100 km’ye 10,7 saniyede çıkabiliyor. Yakıt tüketimi açısından karşılaştırırsak Honda Civic şehir içi 4,7 L ve şehir dışı 3,5 L iken Megane Sedan şehir içi 4,5 L ve şehir dışı 3,7 L’dir. Yani her iki araç yakıt tüketimi olarak birbirinden farklı değil.

Her iki araç aynı segmentte yer aldığı gibi kıyasıya bir mücadele halinde. Yorum sizin, karar sizin. Yeni testler için takipte kalın…

0Shares